چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ 18 محرم 1446 Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
۵٠ هزار کارگر ساختمانی کشور آموزش ایمنی HSE می بینند
07 اسفند 1397 - 10:36
شناسه : 922
3
به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی؛

آیین آغاز نخستین دوره آموزش ایمنی و بهداشت عمومی کارگران ساختمانی کشور در تالار تامین اداره کل تامین اجتماعی قم برگزار شد.

به گزارش بازتاب خبر از اداره کل تامین اجتماعی استان قم، بازرس کانون کارگران ساختمانی کشور روز سه شنبه در آیین آغاز برگزاری این دوره های آموزشی گفت: این دوره های آموزشی به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در راستای اجرای آیین نامه ایمنی کارگران ساختمانی و به منظور گسترش و ترویج فرهنگ ایمنی، افزایش سطح آگاهی و دانش ایمنی کارگران ساختمانی در کشور برگزار می شود.
عباس شیری اظهار داشت: در این دوره های آموزشی که با همکاری سه جانبه سازمان تامین اجتماعی، وزارت تعاون کار . رفاه اجتماعی و کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور برگزار می شود بیش از ۵٠ هزار تن از کارگران ساختمانی کشور حضور دارند و دوره های آموزش ایمنی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار ویژه کارگران ساختمانی را می گذرانند.
وی تصریح کرد: در این دوره های آموزشی یک روزه که برای کارگران ساختمانی برگزار می شود ، اساتید و کارشناسان خبره وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی؛ آیین نامه های ایمنی ، بهداشت عمومی و آیین نامه ایمنی وسایل حفاظت فردی برای کارگران ساختمانی را تدریس می نمایند.
شیری از تلاشهای سید مجتبی موسوی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان و اکبر شوکت عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در پیگیری و به ثمر رساندن برگزاری این دوره های آموزشی برای کارگران ساختمانی تقدیر کرد.
سخنگوی کانون کارگران ساختمانی قم افزود:آیین آغاز برگزاری دوره های آموزشی ایمنی امروز به همت اداره کل تامین اجتماعی استان قم برگزار و در نخستین روز از برگزاری این کلاسها ٢۵٠ تن از کارگران ساختمانی قم شرکت داشتند.
وی تاکید کرد: مجوز برگزاری دوره های آموزشی ایمنی برای ٣ هزار تن از کارگران ساختمانی قم اخذ شده و پس از گذراندن دوره ها و موفقیت در آزمون نهایی برای قبول شدگان گواهی شرکت در این دوره ها اعطا خواهد شد.
شیری استقبال کارگران ساختمانی قم از برگزاری این دوره های آموزشی را خوب توصیف کرد و گفت:در حاشیه برگزاری این دوره ها، ثبت نام کارگران ساختمانی قم در سامانه رفاهی کارگران ایران نیز انجام می شود.
وی از اجرای طرح رتبه بندی استادکاران برای نخستین بار در استان قم خبر داد و افزود: با اجرای این طرح ، سعی می شود حق و حقوق تمام افراد فعال در حوزه کارگران ساختمانی رعایت گردد.
در این دوره آموزشی یک روزه ، کارشناسانی از اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره کل تامین اجتماعی استان قم به تدریس مباحث و موضوعات ایمنی،پیشگیری و بهداشت کارگران و همچنین تشریح قوانین تامین اجتماعی در حوزه حوادث ساختمانی و ارائه تعهدات پرداختند.
همچنین در این آیین با حضور مدیرکل تامین اجتماعی استان قم از علی نجات خدا رحمی، فرهاد کسایی، صادق ربیعی، رمضان خانکس، سید حسین حسینی و مهدی احمدی به عنوان کارگران ساختمانی نمونه استان در سال ٩٧ با اهدای لوح ، تقدیر شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.