دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ 16 محرم 1446 Monday, 22 July , 2024 ساعت ×
ارزیابی تفصیلی ۱۴۷ اثر در همایش کتاب سال بانوان
06 اسفند 1397 - 18:32
شناسه : 902
8
معاون پژوهش جامعه الزهرا مطرح کرد

معاون پژوهش جامعه الزهرا گفت: ۱۴۷ اثر به ارزیابی تفصیلی همایش کتاب سال بانوان رسید و ۳۳ اثر به جلسه نهایی داوری راه پیدا کرد و ۱۲ اثر حائز رتبه و شایسته تقدیر قرار شد و در روز پنجشنبه ۹ اسفند از این آثار تقدیر می‌شود.

ریحانه حقانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم در سال جلسات جامعه الزهرا با اشاره به همایش کتاب سال بانوان اظهار کرد: این همایش برای نخستین بار در سال جاری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و هدف همایش بیان نقش بانوان در میراث مکتوب تمدن اسلامی است.

وی ادامه داد: شخصیت‌های علمی برجسته ای از بانوان داریم که تالیفات خوبی در زمینه علوم اسلامی داشتند و کمتر به نقش این افراد توجه شده است.

معاون پژوهش جامعه الزهرا افزود: برگزاری همایش کتاب سال بانوان با هدف شناخت استعدادهای برتر است و این همایش رقابت و نشاط علمی بین پژوهشگران بانو ایجاد می‌کند، همایش با استقبال گسترده بانوان حوزوی و دانشگاهی مواجه شد.

حقانی ۱۰۰ استاد را جزو اعضای هیأت داوری همایش کتاب سال بانوان دانست و تصریح کرد: آثار رسیده به این همایش در ۱۱ گروه علمی مورد ارزیابی قرار گرفت، رساله‌های سطح چهار، رساله‌های دکترا و تالیفات بانوان جزو آثار رسیده به همایش بود و بخش ویژه همایش آثار مرتبط با موضوع بانوان و خانواده است.

وی ادامه داد: ۱۴۷ اثر به ارزیابی تفصیلی همایش کتاب سال بانوان رسید و ۳۳ اثر به جلسه نهایی داوری راه پیدا کرد و ۱۲ اثر حائز رتبه و شایسته تقدیر قرار شد و در روز پنجشنبه ۹ اسفند از این آثار تقدیر می‌شود. ۴ نفر برگزیده، ۴ نفر شایسته تقدیر و ۴ اثر برتر با موضوع زن و خانواده در همایش کتاب سال بانوان داشتیم.

معاون پژوهش جامعه الزهرا افزود: پس از همایش کتاب سال بانوان با شناسایی نقاط خلأ در حوزه زنان و بانوان، اولویت‌های پژوهشی خودمان را در جامعه الزهرا ساماندهی می‌کنیم.

حقانی با اشاره به آثار رسیده به همایش کتاب سال بانوان اظهار کرد: آثار رسیده به این همایش به زبان‌های مختلف همچون فارسی، انگلیسی و اردو بود. این همایش به شناسایی بانوان پژوهشگر کمک می‌کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.