دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ 16 محرم 1446 Monday, 22 July , 2024 ساعت ×
۲۰ مدال کشوری توسط ورزشکاران دارای بیماران خاص قم کسب شد
30 بهمن 1397 - 12:51
شناسه : 619
10

رئیس هیات ورزشی بیماری خاص قم گفت: از ابتدای امسال تاکنون ورزشکاران عضو این هیات ورزشی در میادین مختلف ملی موفق به کسب ۲۰ مدال شوند.

علی اصغر فرمانی افزود: طی ۱۰ ماه گذشته بیش از ۵۰ اعزام به مسابقات ملی صورت گرفته که نتیجه آن افتخارآفرینی ورزشکاران این استان در میادین مختلف بوده است.
وی با بیان اینکه این هیات هم اکنون دارای ۲۰۰ ورزشکار بیمه شده است ، گفت: ۶ گروه بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، ام اس، دیابت و پیوند اعضا در ۱۲ رشته ورزشی متناسب با شرایط جسمانی این ورزشکاران زیر نظر این هیات ورزشی مشغول فعالیت هستند.

فرمانی با تاکید بر اینکه دراین مدت هر ۶ گروه بیماران در رده آقایان و خانم ها در رشته ورزشی مختلف به مسابقات کشوری اعزام شده اند اظهار داشت: بیماران پیوند عضو در ۴ رشته، تالاسمی در ۶ رشته، هموفیلی در ۶ رشته، دیالیزی ۲ رشته، ام اس ۳ رشته فعالیت می کنند.
وی رشته های دارت و دو و میدانی را قوی ترین رشته های ورزشی این هیات دانست و ادامه داد: در رشته دارت و دو ومیدانی ورزشکاران هیات بیماران خاص استان نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی نیز حرف برای گفتن دارند.

رئیس هیات ورزشی بیماری خاص قم افزود: پس از شناسایی ورزشکاران، برنامه ریزی برای ساماندهی و فعالیت بیماران خاص به صورت منظم در بُعد قهرمانی برای حضور در میادین ملی و بین المللی صورت می گیرد.

فرمانی با بیان اینکه ورزشکاران این هیات ورزشی جزو افراد شناخته شده در کشور هستند افزود: دو و میدانی، بولینگ و دارت از جمله رشته هایی است که ورزشکاران این هیات به صورت حرفه ای در آن فعالیت کرده و در سطح کشور شناخته شده هستند.

وی با اشاره به وجود سالن اختصاصی دارت درقم گفت: این سالن که توسط خیرین ساخته شده از جمله زیرساخت های ورزشی تخصصی برای ورزش دارت است که موجب شده تا این رشته ورزشی در این استان بسیار پیشرفت کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.