یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 شوال 1445 Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
قم، پایلوت اتحادیه داوری در کشور شد
01 تیر 1398 - 13:59
شناسه : 4742
2

معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری قم گفت: قم پایلوت اتحادیه داوری کشور انتخاب شده است و دوهفته دیگر در سطح ملی در استان قم افتتاح می‌شود و همه استان‌ها باید عضو این اتحادیه شوند؛ این موضوع یک مزیت بر استان قم محسوب می‌شود و کار بسیار بزرگی است که بر عهده این استان قرار گرفته است.

ابوالفضل مجدد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: آموزش، ارزشیابی کارکنان اداری و امور کارگزینی برعهده معاونت منابع انسانی است.

وی افزود: استان قم با توجه به شرایطی که دارد، نیاز است تا تعداد قضات افزایش یابد و در تلاش هستیم قضات جدیدی را در این خصوص جذب کنیم تا روند رسیدگی به پرونده‌ها به شکل بهتری انجام پذیرد.

معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری قم بیان کرد: برنامه‌های آموزشی در ابتدای سال تدوین می‌شود تا قضات هرساله با قوانین و شرایط جدید آشنا شوند و بتوانند با اگاهی بهتری رای صادر کنند.

وی ادامه داد: استان قم نسبت به کل کشور، در جذب قضات وضعیت بهتری دارد؛ استان قم به دلیل تک شهرستانی بودن، حجم کاری بالایی وجود دارد و لازم است تعداد نیرو مناسبی جذب شوند.

مجدد تصریح کرد: هوشمندسازی فرایندهای قضایی در دستور کار است و اجرای احکام و واحد تخصیص هوشمندسازی شده است و راندمان کاری را تا حد زیادی بالا می‌برد و نیاز به جذب نیرو را کاهش می‌دهد.

وی اضافه کرد: قم پایلوت اتحادیه داوری کشور انتخاب شده است و دوهفته دیگر در سطح ملی در استان قم افتتاح می‌شود و همه استان‌ها باید عضو این اتحادیه شوند؛ این موضوع یک مزیت بر استان قم محسوب می‌شود و کار بسیار بزرگی است که بر عهده این استان قرار گرفته است.

معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری قم اظهار کرد: در هر تخصصی داوری‌ها توسط یک متخصص همان رشته داوری می‌کنند و این یک اتفاق بسیار مبارک است که در کشورهای دیگر شکل گرفته است و خلاء آن در کشور احساس می‌شد.

وی گفت: هر کشوری که در اقتصاد پیشرفت داشته است، سیستم داوری در آن کشور وجود دارد و دادگاه‌های ملی نمی‌توانند در امور مالی و اقتصادی رسیدگی درستی داشته باشند؛ قطعا با افتتاح این اتحادیه داوری در استان قم، بسیاری از مشکلات موجود در مباحث اشتغال و اقتصاد حل خواهد شد. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.