دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 14 شوال 1445 Monday, 22 April , 2024 ساعت ×
توزیع امکانات اقتصادی و فرهنگی در نقاط محروم موجب کاهش آسیب‌ها می‌شود
29 خرداد 1398 - 14:40
شناسه : 4678
5
معاون سياسی امنيتی و اجتماعی استاندار قم:

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم گفت: توزیع عادلانه امکانات اقتصادی و فرهنگی در نقاط محروم و حاشیه ای موجب کاهش آسیب ها می شود.

محمد رضا هاشمی ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم در استانداری با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد:کتاب باید جزئی از سبد کالای زندگی باشد و نهضت کتاب خوانی در جامعه گسترش یابد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم افزود: باید فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را از خودمان آغاز کنیم، می توان فرهنگ کتابخوانی را به گونه‌ای توسعه داد که در هر شرایطی افراد ملزم به خواندن کتاب شوند.
وی اظهار کرد: ایجاد کتابخانه در مناطق روستایی و کم برخوردار دارای اهمیت زیادی است و موجب توسعه فرهنگ کتابخوانی می شود، یکی از پیشنهادات نیز این است که در هر جلسه ای با معرفی کتاب و تجلیل از مولفین برتر به ایجاد انگیزه در حوزه کتابخوانی بپردازیم.
هاشمی عنوان کرد: امکانات باید در تمامی نقاط شهری و روستایی و کم برخودار به نحو مطلوبی توزیع شود، توزیع عادلانه امکانات اقتصادی و فرهنگی در نقاط محروم و حاشیه ای موجب کاهش آسیب ها و معضلات می شود.
وی گفت: در حاشیه شهر نیز باید امکانات مناسبی برای ساکنین در نظر گرفت،البته حاشیه شهر به معنای مناطق دارای آسیب نیست،چه بسا افراد متدین و متعهد زیادی در این مناطق زندگی می کنند اما از امکانات لازم محروم هستند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم افزود: تمرکز امکانات در مناطق مرفه و بی توجهی به مناطق کم برخوردار می تواند آسیب هایی را به دنبال داشته باشد، کودکان در منطقه های محروم نیز حق دارند از امکانات فرهنگی و تفریحی و ورزشی برخوردار باشند.
وی در ادامه بیان کرد:فصل تابستان،فرصت خوبی برای برنامه ریزی جهت اوقات فراغت دانش آموزان است و باید مسئولان نسبت به توسعه برنامه های فرهنگی و تفریحی و آموزشی برای جواانان و نوجوانان احساس مسئولیت کنند.
هاشمی اظهار کرد: کارهای خوبی در اوقات فراغت انجام می شود اما بخشی و مقطعی و جزیره ای است، باید برنامه های اوقات فراغت با محوریت حاشیه شهرها برنامه ریزی شود.
وی در مورد توسعه فرهنگ کتاب در میان سوادآموزان نیز متذکر شد:میانگین با سوادی در قم نسبت به کشور ۲ و نیم درصد بالاتر و قم در برنامه های سوادآموزی جزء استان های برتر است و این امر ظرفیت مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی به شمار می رود.
وی در مورد توزیع کتاب درسی به صورت اینترنتی و توسط آموزش و پرورش نیز گفت: باید بخش خصوصی را طبق اصل ۱۴۴ تقویت کنیم و نباید سیستم دولتی وارد فروش کتاب شود،این موضوع نیز به عنوان دغدغه ای از سوی کتاب فروشان در جلسات استانداری مطرح خواهد شد. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.