یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
آموزش فرهنگ شهروندی در تاکسی‌های شهر مقدس قم
27 خرداد 1398 - 16:58
شناسه : 4552
4

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: آموزش های ترافیکی شهروندی توسط برچسب‌های پشت تاکسی و تابلوهای داخل تاکسی در حال انجام است.

مرتضی عزتی با بیان اینکه آموزش های ترافیکی شهروندی توسط برچسب‌های پشت تاکسی و تابلوهای داخل تاکسی در حال انجام است، گفت: در مراحل بعدی موضوعات مختلف شهروندی همچون آداب سفر، رعایت قوانین عبور و مرور، استفاده از حمل و نقل عمومی و غیره آموزش داده می شود تا مسافران و تاکسیرانان سطح شهر، در طول سفر خود از این آموزش ها بهره مند شوند و تاثیر بسزایی در ارتقای فرهنگ شهروندی دارد.
مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اشاره به آموزش حقوق و وظایف متقابل رانندگان ناوگان تاکسیرانی و مسافران درون شهری در تابلوهای تبلیغاتی داخل تاکسی و پیام های ترافیکی، تصریح کرد: در یک هزار و ۲۰۰ تابلو تبلیغاتی تاکسی  شهری در قالب آیین نامه ۱۲ ماده ای به این موضوع پرداخته می شود.
عزتی با بیان اینکه در قم ۶ هزار تاکسی مشغول به فعالیت هستند، گفت: فرهنگ ترافیک ملت‌ها نشان دهنده فرهنگ آن جامعه است و تاکسیرانان می‌توانند در بهبود فرهنگ شهروندی تاثیرگذار باشند.
وی با توجه به سیاست‌های مدیریت شهری، بیان کرد: موضوع آموزش در کلان شهرها اهمیت بالایی دارد و شهرداری هم به رویکرد انسانی و آموزشی تاکید دارد و نگاه اصلی در شهرداری تبدیل شهرداری به نهاد اجتماعی، فرهنگی است و ما نیز در این خصوص طبق مصوبات شورای اسلامی شهر عمل می کنیم.
مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه تاکسی یک نقش نمادین و ویترینی در کلان شهرها دارد، گفت: زائرین و توریست‌ها اولین بار تاکسی را انتخاب می کنند، به همین دلیل تاکسی‌ها در قضاوت های افراد در مورد فرهنگ کشورها اهمیت ویژه‌ای دارند.
عزتی در پایان افزود: طرح تبلیغ فرهنگ شهروندی روی سایبان شیشه راننده که با مشارکت بخش خصوصی در حال اجراست نیز جزء برنامه‌های فرهنگی این سازمان است . /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.