چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ 18 محرم 1446 Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
دستگاه قضایی با متخلفان زیست محیطی در قم قاطعانه برخورد کند
20 خرداد 1398 - 18:24
شناسه : 4176
5
معاون استاندار قم:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید با جدیت موضوع تخلفات زیست محیطی در استان قم را پیگیری کرده و قاطعانه با آنها برخورد کند.

محسن بهشتی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان عنوان کرد: مسأله حفظ و حراست از محیط زیست باید به دغدغه جدی همه مردم و مسئولان تبدیل شود، زیرا عدم دغدغه مندی برخی باعث می شود اداره کل حفاظت محیط زیست را برای پذیرش و صدور مجوزهای گوناگون تحت فشار قرار دهند.

وی با بیان اینکه نباید بگذاریم محیط زیست به شدت آلوده شود و پس از آن به توصیه های سازمان حفاظت محیط زیست عمل کنیم، گفت: مسأله محیط زیست هنوز آنگونه که باید و شاید برای ما جدی نشده است، در حالی که آلودگی محیط زیست مرگ خاموشی است که در انتظار همه ما و فرزندان ماست.
معاون امور عمرانی استانداری قم بر ضرورت فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب در جهت تقویت نظارت اجتماعی برای مقابله و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی در جامعه تأکید کرد و گفت: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید با جدیت موضوع تخلفات زیست محیطی در استان قم را پیگیری کرده و قاطعانه با آنها برخورد نماید.

وی با بیان اینکه موضوع جانمایی محل دفع پسماندهای صنعتی استان قم باید به کارگروه امور زیربنایی ارجاع داده شده و هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: باید با فراهم آوردن زیرساخت ها و امکانات لازم برای ایجاد کارخانه بازیافت در کنار محل دفع پسماندهای صنعتی، توجیه اقتصادی این طرح برای سرمایه گذاران را بهبود ببخشیم.

بهشتی در پایان با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم باید نوع و میزان پسماندهای صنعتی استان را هرچه سریعتر مشخص و اعلام کند، تصریح کرد: باید کمیته ویژه پسماندهای صنعتی تشکیل شده و وظایف دستگاههای اجرایی مرتبط برای برطرف کردن این معضل جدی را کاملا مشخص کند. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.