یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
ضرورت بهره گیری از ابزارهای هنری برای غنی سازی اوقات فراغت
19 خرداد 1398 - 10:21
شناسه : 4084
6
استاندار قم تاکید کرد:

استاندار قم با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ابزارهای هنری در راستای غنی سازی اوقات فراغت، گفت: مساجد منشا ترویج فضائل اخلاقی و فرهنگی در جامعه هستند.

بهرام سرمست در بازدید از کانون فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اهمیت خدمات این مجموعه در تبیین مسائل فرهنگی و معارف قرآنی اظهار کرد: از مهمترین برنامه های مدیریت استان ارزیابی میدانی برنامه ها و کارنامه دستگاه ها است.

استاندار قم با بیان اینکه مساجد پایگاه انقلابند و در قم جایگاه ویژه ای دارند، افزود: در دیدگاه مقام معظم رهبری و بخشی از انتظارات فرهنگی ایشان از قم، وظایف مهمی به مساجد معطوف می شود.

سرمست با تاکید بر برنامه محوری در فعالیت های فرهنگی مساجد، اضافه کرد: برنامه های کانون های فرهنگی باید نهاد مند شود و جذب حداکثری نسل جوان در دستور کار قرار بگیرد.

وی همچنین ادامه داد: در دنیای امروز و نفود فضای مجازی، مساجد باید با تبیین برنامه های متنوع و فراگیر همه علایق و سلایق را پوشش دهند و از برخورد های سلیقه ای پرهیز شود.

مقام عالی دولت در استان خاطر نشان کرد: رویکرد های علمی روزآمد و استفاده از ابزار هنر در برنامه های دینی تبلیغی اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: با احصاء ابعاد دین داری و تدوین برنامه ها و مناسک مذهبی، ضروری است در حیطه اخلاقیات و برنامه های معنوی نیز، مساجد در زمینه تدوین ترویج و صدور روحیات فرهنگی و اخلاقی اقدام کنند.

استاندار قم تعامل مساجد با متولیان فرهنگی را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد و تشریک مساعی و ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف فرهنگی رویکرد مدیریت استان است.

سرمست همچنین به ویژگی های خاص مساجد قم اشاره کرد و تصریح کرد: محتوای تولیدی در مساجد قم باید قابلیت انتشار در سطح ملی و بین المللی داشته باشد و با الگو پردازی فرا ملی تدوین شود.

استاندار قم اهمیت اوقات فراغت را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در حوزه مسائل اجتماعی برنامه ریزی برای افزایش نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی بواسطه ی غنی سازی اوقات فراغت ضرورتی همیشگی است.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری گفت: دشمن در تلاش است تا مردم را در مورد مسئولیت اجتماعی خود بی تفاوت کند و همه موظفیم تا در زمینه افزایش نمود کارآمدی نظام و دولت، بدور از بخشی نگری و با هدف حضور حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنیم. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.