چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
بی توجهی به تبیین اندیشه و سیره امام خمینی، زمینه ساز تحریف شد
12 خرداد 1398 - 9:30
شناسه : 3878
4
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری:

مدیر موسسه روایت سیره شهداء گفت: بی توجهی به تبیین اندیشه و سیره امام خمینی(ره)، زمینه ساز تحریف در طول انقلاب شد.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمد مهدی ماندگاری شامگاه شنبه در نشست بازکاوی پروژه ظالمانه تحریف امام توسط دشمن در رسانه‌های داخلی و خارجی که از سوی بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، عنوان کرد: واکاوی تحریف شخصیت امام خمینی(ره) اهمیت زیادی دارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری افزود: در طول تاریخ هر گروهی را که خداوند به ‌عنوان اسوه و الگو معرفی کرده است، مورد تحریف قرارگرفته‌اند، این گروه شامل انبیای الهی، معصومان و اولیای دین و مصلحان می شوند و نمونه‌های بسیاری در مورد تحریف این شخصیت ها وجود دارد.
مدیر موسسه روایت سیره شهداء بیان کرد:دشمنان خدا،حقیقت را نمی خواهند و دوست ندارند مردم در مسیر هدایت به سوی خداوند قرار بگیرند، بر این اساس، دشمنان در تحریف شخصیت، حق را باطل و باطل را حق و حتی راهنما را راهزن و راهزن را راهنما جلوه می‌دهند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری افزود:هرکسی که خداوند او را الگو معرفی کرده است، دشمنان برای دست یابی به مقاصدی و یا منافعی، شخصیت و سیره‌ وی را تحریف می‌کنند.
وی عنوان کرد:خداوند خود محافظ انسان‌های اسوه و اولیاء است و هر چند تحریف موجب زحمت و دردسر می شود اما در نهایت نتیجه و ثمره ای برای دشمنان ندارد و گاهی دشمن در این تحریف ها سبب خیر می شود و زمینه را برای شناخت واقعی مردم از شخصیت های بزرگ فراهم می آورد.
مدیر موسسه روایت سیره شهداء اظهار کرد: در دوران پیامبر اسلام(ص) برخی از اصحاب و نزدیکان که شناخت بیشتری نسبت به شخصیت ایشان داشتند دست به تحریف می زدند و امروز نیز برخی از نزدیکان و همراهان امام خمینی(ره) به تحریف شخصیت ایشان می پردازند تا به منافعی دست یابند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری با اشاره به مهم ترین علل تحریف گفت: تحریف عوامل مختلفی دارد، دشمنی دشمنان اولین علت تحریف شخصیت است، آنها برای دست یابی به منافع و مقاصد و تحقق خط فکری خودشان خود دست به تحریف می زنند.
وی ادامه داد:همچنین فقدان تبیین شخصیت عامل مهم دیگری در تحریف است؛ در این راستا بی توجهی به تبیین اندیشه و سیره امام خمینی(ره)، زمینه ساز تحریف در طول انقلاب شد.
مدیر موسسه روایت سیره شهداء عنوان کرد: اگر شخصیت رسول خدا(ص) را به درستی تبیین می کردند، خلیفه اللهی در طول تاریخ تغییر نمی کرد و دیگران در این جایگاه قرار نمی گرفتند.
وی بیان کرد: باید به درستی، شخصیت ها را تبیین کرد و دست به مستند سازی علمی زد تا مانع از تحریف شد، امروز مسئولیت سنگینی در مقابله با تحریف امام خمینی بر عهده حوزه، رسانه‌ها و مسئولان قرار دارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری گفت: نباید از کنار خطر تحریف به‌سادگی گذشت، به‌طوری‌که شاهد هستیم عده ای در طول تاریخ، عاشورا و تاریخ اسلام را هم  تحریف کردند.
وی افزود: نوع دیگر تحریف از داخل است، امام خمینی الگوی مهمی برای انقلاب تعیین کرد و فرمود جمهوری اسلامی، نه یک کلمه بیشتر و نه کمتر؛ در شرایط کنونی در کشور دو جریان اصلی وجود دارد یکی طرفداران جمهوریت اند و تنها به سراغ گفته های امام در باره جمهوریت می روند و می گویند امام فرمود میزان، رای مردم است.
مدیر موسسه روایت سیره شهداء عنوان کرد:جریان دیگر، طرفدار اسلامی بودن انقلاب هستند به همین دلیل سراغ این بخش از سخنان امام خمینی(ره)می‌روند و از جمهوریت سخن نمی‌گویند.
وی اظهار کرد: این افراد در برابر تحریف های خود توجیه می آورند، امروز نیز عده ای به دنبال تحریف شخصیت آیت الله خامنه ای هستند و به توجیه می پردازند مثلا از تعبیر رهبری در باره آتش به اختیار برداشت رفتارهای غیر قانونی و ایجاد اخلال در نظم دارند در حالی که آتش به اختیار حساب و کتاب دارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری در ادامه بیان کرد: باید امام خمینی را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم مانع از تحریف شویم، امام خمینی، مروج بندگی و تبری و تولی بود و در برابر رسالت الهی خود حتی با نزدیکان خود برخورد می کرد.
وی عنوان کرد: ایشان در راه خدا، هیچ گاه با طاغوت کنار نمی آمد و اهل مذاکره با طلم و ستمگر نبود، شخصیت امام چون خورشیدی است و هر کس خورشید را کتمان کند خودش را کتمان کرده است. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.