پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ 13 شعبان 1445 Thursday, 22 February , 2024 ساعت ×
الگوی توسعه دانش محور قم با کمک نخبگان حوزه و دانشگاه تدوین شود
09 خرداد 1398 - 14:39
شناسه : 3767
2
استاندار قم:

استاندار قم بر لزوم تدوین الگوی توسعه دانش محور قم با بهره گیری از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه تأکید کرد.

بهرام سرمست در نشستی با اعضای انجمن علمی مطالعات امور سیاسی حوزه علمیه، اظهار کرد: انجمن‌های متشکل از متخصصان بخش‌های مختلف می‌توانند بازوی یاری رسان بخش‌های اجرایی باشند.

استاندار قم سمن‌ها و انجمن‌ها تخصصی را بازیگران غیر رسمی صحنه سیاست دانست و افزود: این گروه‌ها می‌توانند نقش بازیگران متعادل کننده سیاست اجتماعی را ایفا کنند و در عرصه سیاسی کشور موثر باشند.

سرمست به لزوم ارتباط بین متخصصین علوم در کشور اشاره و تصریح کرد: در استان قم در حال فراهم نمودن شرایطی هستیم که نخبگان و متخصصان از رشته‌های مختلف را گرد هم آوریم و با ایجاد اتاق فکر از بنیه علمی و دانش این افراد در سیاست گذاری توسعه قم بهره بریم.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به تشکیل شورای مشورتی توسعه استان قم، ادامه داد: ایجاد الگوی توسعه قم با ترکیب دین و سیاست، حوزه و دانشگاه و تعامل همه جانبه، منجر به تبیین فرهنگ دینی سیاسی مبتنی بر دانش خواهد شد که می‌تواند در کنار توسعه استان، الگویی برای توسعه کشور در اسناد بالا دستی باشد.

استاندار قم همچنین به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری اشاره و خاطر نشان کرد: نقطه عطف در برگزاری انتخابات، مشارکت حداکثری مردم است و این مهم با رشد دانش سیاسی مردم بر اساس تحلیل‌های صحیح سیاسی بدست می‌آید، که نخبگان حوزه و دانشگاه نقش اساسی در تبیین و ارایه این تحلیل‌ها دارند.

سرمست در خاتمه انجمن‌های علمی متشکل از نخبگان حوزه و دانشگاه را عامل ایجاد توازن عام گرایی و خاص گرایی و تعامل موثر دانست.

لازم به ذکر است در این نشست تعدادی از اساتید حوزه و دانشگاه عضو انجمن علمی مطالعات امور سیاسی حوزه علمیه به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود در قالب مسائل روز استان و نیز نحوه کارکرد کمیته علمی و نخبگان نشست مشورتی توسعه استان پرداختند.  /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.