شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
پیگیری اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به خطوط راه آهن
07 خرداد 1398 - 17:44
شناسه : 3635
5
استاندار قم دستور داد؛

استاندار قم با اشاره به موقعیت استراتژیک منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، بر لزوم پیگیری اتصال این منطقه به خطوط راه آهن تأکید کرد.

بهرام سرمست در هشتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برگزار شد، لزوم انجام تکالیف قانونی دستگاه‌ها را متذکر شد و اظهار کرد: در سال رونق تولید تمام دستگاه‌های اقتصادی و متولی تولید باید به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند تا شاهد تحول در عرصه تولید و شکوفایی اقتصادی باشیم.

استاندار قم با اشاره به برنامه بازدید از واحدهای تولیدی پیش از جلسه، افزود: این بازدیدهای مسئولان از واحدهای مشکل دار باید مستمر باشد و تا تدبیر راه حل رفع موانع آن پیگیری شود.

سرمست ظرفیت‌های قابل توجه منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در مباحث تولیدی و اشتغال را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: قوانین مصوب مختص به مناطق ویژه اقتصادی باید به طور کامل اجرایی شوند و نباید تصویب قوانین ثانویه خلل و مانعی در مسیر رونق اقتصادی و حمایت از تولید و سرمایه گذاری در این مناطق باشد.

وی به موقعیت استراتژیک منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در قلب ایران اشاره و تأکید کرد: اتصال این منطقه ویژه اقتصادی به خطوط راه آهن جهت پیشبرد اهداف و رونق تولید و نیز توسعه اشتغال باید به صورت جدی در سطح ملی پیگیری شود.

مقام عالی دولت در استان همچنین ادامه داد: برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری و رونق تولید در استان قم، فرصت مناسبی جهت تحقق شعار سال بوده و منطقه ویژه سلفچگان باید در این برنامه نقش مهمی ایفا نماید.

استاندار قم در خاتمه با بیان اینکه اولویت استان در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان حفظ و تثبیت اشتغال و در ادامه توسعه ظرفیت‌های تولیدی است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی لازم برای بهره‌برداری از چند واحد عمده صنعتی و کلنگ زنی از واحدهای جدید در این منطقه تا هفته دولت صورت گیرد.

لازم به ذکر است در ابتدای این برنامه استاندار قم از واحدهای تولیدی گال پرتی، سروش دیزل مبنا و دنا چسب مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید نمود و از نزدیک در جریان مشکلات این واحدهای تولیدی قرار گرفت. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.