جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ 14 شعبان 1445 Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
افزایش آمار جرایم فضای مجازی
23 اردیبهشت 1398 - 13:18
شناسه : 3115
4

فرمانده انتظامی استان قم گفت: وضعیت فضای مجازی، وضعیت مناسبی نیست، آمارجرایم در این حوزه نسبت به سال گذشته افزایش زیادی داشته و تهدیدی بالفعل و بالقوه در جامعه امروزی ما است.

سردار عبدالرضا آقاخانی در دیدار با آیت الله اراکی عنوان کرد: وضعیت امنیتی استان قم یک وضعیت مطلوبی است و مجموعه پلیس قم در سال گذشته در زمینه پیشگیری و مقابله با جرایم کارنامه قابل قبولی از خود بر جای گذاشت و این مهم به وسیله تلاش همه همکاران رقم خورده است.
وی افزود: نیروی انتظامی در سال گذشته در بحث امنیت اخلاقی و ناهنجاری های اجتماعی حساسیت ویژه ای داشت و کارهای زیادی  نیزصورت گرفت، انتظار است سایر دستگاه های دخیل نیز وارد شوند و با جدیت کار کنند .
فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دغدغه فرمانده ناجا در این مسائل، ما با همین بضاعت، امکانات و تجهیزاتی که داشتیم مجدانه اقدام کردیم، البته از توان نیروهای مردمی و بسیج نیز استفاده می کنیم و اقدامات مناسبی نیز صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: در کنار این اقدامات، خدمات اجتماعی پلیس قم نیز قابل ذکر است، در سال ۹۷بالغ بر ۸ هزار پرونده به وسیله کارشناسان مرکز مشاوره معاونت اجتماعی و دوایر مشاوره کلانتری ها  به صلح و سازش ختم شد و از ارسال این پرونده ها به دستگاه قضائی جلوگیری شد که امر بسیار با اهمیتی است، البته خدمات مشاوره ای پلیس رایگان است و وجهی از مردم در قبال این خدمت رسانی اخذ نمی شود.
فرمانده انتظامی استان قم در بخش دیگری از سخنانش با  اشاره به کشف حدود ۷ تن مواد مخدر در سال۹۷ گفت: در سال گذشته مقابله و مبارزه با مواد مخدر نسبت به سال ۹۶ بالغ بر ۱۱ درصد افزایش داشته و مقابله جدی صورت گرفت و این در حالی است که گنجایش کمپ های ترک اعتیاد استان محدود است.
سردار آقاخانی با اشاره به اجرای طرح سراسری ناظر یک گفت: این طرح برای برخورد با خودروهایی که راننده یا سرنشینان آن کشف حجاب کرده باشند، تدارک دیده شده و در حال اجرا است.
وی ادامه داد: در این طرح پیامکی به مالک خودرویی که در آن کشف حجاب صورت گرفته ارسال می شود تا در اسرع وقت به پلیس مراجعه کند، برای بار اول تعهد گرفته می شود در صورت تکرار خودرو توقیف و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می شود.
فرمانده انتظامی استان در ادامه به وضعیت نامطلوب و نابسامان فضای مجازی اشاره کرد و گفت: وضعیت فضای مجازی، وضعیت مناسبی نیست، آمارجرایم در این حوزه نسبت به سال گذشته افزایش زیادی داشته و تهدیدی بالفعل و بالقوه در جامعه امروزی ما است. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.