یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
۱۰ دلیل کمردرد بی ارتباط با آسیب دیدگی
23 اردیبهشت 1398 - 9:30
شناسه : 3086
2

برخی کارهایی که هنگام نشستن پشت میز انجام می دهید نیز می توانند به کمر درد منجر شوند. به عنوان مثال، نگه داشتن گوشی تلفن معمولا در یک سمت، بالا نگه داشتن دست ها برای کار با صفحه کلید یا نگاه کردن به نمایشگر ستون فقرات را به طور مکرر در وضعیتی قرار می دهند که طبیعی در نظر گرفته نمی شود.

کمردرد شرایطی نسبتا شایع است و می تواند فوق العاده ناراحت کننده و حتی ناتوان کننده باشد. اگرچه آسیب دیدگی می تواند کمردرد را تشدید کند، اما حتی زمانی که اخیرا تجربه یک آسیب دیدگی نداشته اید نیز ممکن است با این شرایط مواجه شوید.

از شرایط آب و هوا تا سلامت روانی در ادامه با برخی دلایل شایع کمردرد که ارتباطی با آسیب دیدگی ندارند بیشتر آشنا می شویم.

مدتی طولانی در وضعیتی یکسان باقی مانده اید

باقی ماندن طولانی مدت در وضعیتی یکسان می تواند موجب فشرده شدن ستون فقرات و کمر شود.

دیسک های بین مهره ها برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز خود به حرکت وابسته هستند و زمانی که برای چند ساعت در وضعیتی یکسان باقی می مانید، این شرایط اثر منفی بر اعصاب اطراف آنها را به همراه دارد.

اگر مدتیست که در وضعیتی یکسان باقی مانده اید به خود یک وقت استراحت کوتاه داده و چند حرکت کششی سبک انجام داده یا کمی پیاده روی کنید. این حرکات ساده می توانند فشار را از روی اعصاب بردارند.

زمانی زیادی را صرف کار با رایانه یا صحبت با تلفن می کنید

نشستن طولانی مدت پشت میز می تواند به ستون فقرات استرس وارد کند و موجب درد ناگهانی یا پایدار شود.

برخی کارهایی که هنگام نشستن پشت میز انجام می دهید نیز می توانند به کمر درد منجر شوند. به عنوان مثال، نگه داشتن گوشی تلفن معمولا در یک سمت، بالا نگه داشتن دست ها برای کار با صفحه کلید یا نگاه کردن به نمایشگر ستون فقرات را به طور مکرر در وضعیتی قرار می دهند که طبیعی در نظر گرفته نمی شود.

هر از چند گاهی از پشت میز بلند شده و کمی قدم بزنید. در حالت ایده آل، هر یک ساعت یک بار از جای خود بلند شده و کمی پیاده روی کنید تا از بروز کمردرد به واسطه نشستن طولانی مدت پشت میز پیشگیری شود.

نگاه کردن رو به پایین به دستگاه ها تنها به گردن فشار نمی کند

«گردن فناوری» یک مشکل واقعی و فزاینده برای افرادیست که طی روز چندین ساعت روی دستگاه های مختلف مانند گوشی هوشمند یا تبلت خم شده و با آنها کار می کنند.

نگاه کردن رو به پایین به یک دستگاه کوچک روشی ساده برای ایجاد تنش و درد ماهیچه ای در گردن است و این می تواند موجب کمردرد نیز شود.

هنگام استفاده از دستگاه هایی مانند گوشی هوشمند یا تبلت افراد معمولا خم می شوند که معمولا شامل خم کردن ۹۰ درجه ای گردن می شود. این شرایط می تواند موجب تنش در ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها شود. همچنین، این شرایط به سیستم عصبی تنش وارد می کند که می تواند موجب احساس ناراحتی در فرد شود.

نزدیک و بالاتر نگه داشتن گوشی هوشمند به جای خم شدن به سمت آن یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید مد نظر قرار دهید.

بلند کردن اشیا سنگین می تواند موجب کمردرد شود

زمانی که شی که برای شما بیش از حد سنگین است را بلند می کنید، مغز ماهیچه هایی را به خدمت می گیرد که برای هدف خاص بلند کردن طراحی نشده اند. این شرایط می تواند موجب احساس درد در نتیجه تحمل فشار بیش از حد شود.

همچنین، بلند کردن و نگه داشتن اشیایی با شکل عجیب می تواند ماهیچه ها و مفاصل را در وضعیتی غیر معمول قرار دهد تا امکان انجام این کار فراهم شود که این شرایط نیز به شکل گیری درد منجر می شود.

کفش مورد علاقه شما ممکن است عامل کمردرد باشد

پوشیدن برخی انواع کفش می تواند موجب کمردرد شود، به ویژه اگر کفش هایی که استفاده می کنید پشتیبانی خوبی ارائه نکرده یا به طور منظم از آنها استفاده می کنید.

اگر کف کفش بیش از حد صاف باشد، فشار بیش از حد به پا وارد می شود. قوس کف پا به عنوان یک ضربه گیر عمل می کند. زمانی که پا به صورتی قرار بگیرد که قوس پا صاف شود، نیروی وارده در پا به سمت بالا حرکت کرده و در نقطه بعدی جذب می شود که می تواند زانوها، ران ها یا کمر باشد.

کفش های پاشنه بلند نیز یک عامل نگران کننده دیگر هستند زیرا بدن را مجبور می کنند اندکی رو به جلو خم شود. بدن تلاش می کند تا با ایجاد قوس به سمت عقب در کمر این شرایط را جبران کند که می تواند موجب درد و التهاب در مفاصل کوچک بین مهره ها شود.

درد قاعدگی می تواند به کمر سرایت کند

پیش یا طی دوره قاعدگی، کمردرد شرایطی شایع برای زنان است.

سطوح بالای پروستاگلاندین ها که طی دوره قاعدگی شایع است، اغلب با اسپاسم های کمر یا حتی سرایت درد از شکم به کمر به واسطه مسیر عصبی انتقال دهنده سیگنال های درد مرتبط است.

نفخ و احتباس وزن آبی اضافه طی دوره قاعدگی نیز می تواند موجب احساس ناراحتی و درد در کمر شود.

کمردرد حین و پس از بارداری تجربه ای شایع است

کمردرد طی دوره بارداری، به ویژه در سه ماه پایانی بارداری بسیار شایع است.

همان گونه که پیشتر اشاره شد، هورمون ها می توانند موجب انقباض های ماهیچه ای دردناک شوند. اما کمردرد طی دوره بارداری می تواند به واسطه حمل وزن اضافه در ناحیه شکم یا حتی به واسطه موقعیت خود نوزاد نیز شکل بگیرد.

این درد می تواند پس از تولد نوزاد نیز ادامه یابد.

سلامت روانی شما با سلامت ستون فقرات پیوند خورده است

افسردگی و اضطراب به واسطه وضع اندامی نامناسب ممکن است به کمردرد منجر شوند. خم شدن به سمت جلو و قوز کردن یا سفت کردن بدن هنگام اضطراب می تواند به این شرایط منجر شود.

بی تحرکی نیز می تواند موجب کمردرد شود. افراد بسیاری که از اضطراب و افسردگی رنج می برند، از موقعیت های اجتماعی دوری می کنند که می تواند تغییراتی در میزان تحرک و کاهش آن را موجب شود.

بدن انسان به گونه ای تکامل یافته که به حرکت تمایل دارد و زمانی که این کار را متوقف می کنید، درد گاهی اوقات یک نشانه هشدار دهنده از نیاز به تحرک بیشتر است.

شرایط آب و هوایی ممکن است بر کمر درد شما تاثیرگذار باشد

احساس درد در آسیب دیدگی های قدیمی هنگام بارش باران واقعیت دارد، اما دلیل آن تغییرات فشار در اتمسفر و نه قطره های آب است.

زمانی که فشار اتمسفری تغییر می کند، بدن ما تلاش می کند تا با این شرایط سازگار شود. به عنوان مثال، زمانی که فشار هوا در بیرون کاهش می یابد و افزایش شرایطی مانند بارش باران یا برف را در پی دارد، فشار در بدن انسان نیز افت می کند.

به واسطه کاهش فشار هوا در بیرون هنگام بارش باران، بدن تلاش می کند فشار داخل خود را متعادل کند که کاهش فضا بین استخوان ها را در پی داشته و در صورت وجود هر گونه آسیب دیدگی در مفصل، التهاب یا آرتریت، فرد می تواند درد را تجربه کند.

لوازم خواب شما می تواند دلیل کمردرد باشد

خواب خوب شبانه از جهات مختلف برای سلامت کلی بدن انسان اهمیت دارد، از این رو، لوازم خواب نامناسب می توانند موجب بیدار شدن شما همراه با کمر درد شوند.

بیشتر وزن ما روی بالاتنه و لگن قرار می گیرد. لوازم خواب نامناسب می تواند ستون فقرات را از وضعیت طبیعی خود خارج کند و اگر هفت تا هشت ساعت خواب را هدف گذاری کرده اید، صبح روز بعد بدن با ارائه نشانه هایی مانند کمردرد از این وضعیت بد شکایت خواهد کرد.

لوازم خواب مانند تشک و بالش باید به خوبی از وضعیت طبیعی بدن پشتیبانی کنند. /عصرایران

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.