سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ 17 محرم 1446 Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
افزایش دوبرابری ظرفیت سینماهای قم
02 اردیبهشت 1398 - 12:25
شناسه : 2419
5
مسئول سینمایی ارشاد قم خبر داد:

مسئول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان قم گفت: سال ۱۳۹۷ به نسبت سال ۱۳۹۶ ظرفیت صندلی سینما در قم افزایش دوبرابری داشته است، سال ۱۳۹۸ هم این روند افزایش صندلی سینما ادامه خواهد داشت.

محمدکاظم رضوانی در خصوص وضعیت سینماهای استان، عنوان کرد: سینما آوینه، سینما تربیت، سینما ونوس، سینما آیه،  سینما شهرآفتاب و سینما کانون سینماهای رسمی استان و در حال حاضر مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: سینما آوینه در ۲۴ متری آیت‌الله کاشانی ۲۲۰ صندلی، پردیس سینمایی شهرآفتاب در قالب ۳ سالن یک سالن ۴۰۰ صندلی و دو سالن ۹۰صندلی، سینما کانون در شهرک پردیسان ۲۲۰صندلی، سینما ونوس با دو سالن ۲۲۰ و ۸۰ صندلی و سینما تربیت با توجه به تعمیرات و ترکیب‌بندی جدید ۴۰۰ صندلی ظرفیت دارند.
مسئول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان قم ادامه داد: سال ۱۳۹۷ به نسبت سال ۱۳۹۶ ظرفیت صندلی سینما در قم افزایش دوبرابری داشته است، سال ۱۳۹۸ هم این روند افزایش صندلی سینما ادامه خواهد داشت.
وی بیان کرد: راه‌اندازی سینما استقلال، سینما نور و سینما باغ موزه دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد و در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد، با توجه با سینماهای جدیدی که به چرخه فعالیت اضافه شده، درجه کیفی سینماهای استان درجه یک هستند و سینما ونوس جزو سینماهای ممتاز محسوب می‌شود.
رضوانی با بیان اینکه متقاضیان زیادی برای تاسیس سینما در قم وجود دارد، گفت: سینما بازار شهر در ابتدای ورودی سوم شهرک پردیسان با ۴ سالن، بازار سلام در عماریاسر، متقاضی بین ۵ تا ۸ سالن سینما و افزوده شدن ۲ سالن به سالن‌های سینما در پردیس سینمایی ونوس از جمله برنامه‌های سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی قم است.
وی بیان کرد: در مجموع با توجه به ظرفیت سینما نور، سینما باغ موزه دفاع مقدس و سینما استقلال طی سال جاری و حتی سال‌های آینده می‌توان شاهد رشد صندلی‌های سینما در قم باشیم.
مسئول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان قم اظهار کرد: با توجه به استانداردی که در برخی مراکز رسمی وجود دارد، به ازای هر ۱۰۰ نفر یک صندلی سینما باید وجود داشته باشد، اگر ظرفیت شهر قم را یک میلیون نفر درنظر بگیریم، تقریبا ۱۰هزار صندلی سینما در قم نیاز است، ما در ابتدای راه هستیم و با توجه به ظرفیتی که امسال فعال می‌شود، تقریبا ۲۰درصد استاندارد را می‌توانیم برای شهر قم تامین کنیم.
وی خاطرنشان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد قم تمایل دارد که در مراکز بخش‌های استان سینما تاسیس شود و اگر سرمایه‌گذار بخش خصوصی وجود داشته باشد، اداره فرهنگ و ارشاد قم طرح‌های حمایتی برای این افراد در نظر دارد.
رضوانی تصریح کرد: درحال حاضر طرح “سلام سینما” در روستاهای استان اجرا می‌شود و سینماهایی به صورت سیار به اکران فیلم در روستاها و بخش‌های تابعه می‌پردازند.
وی در خصوص تغییر قیمت بلیط سینما در سال جدید گفت: در ادارات استان‌ها هیچ تغییر قیمیتی تا این لحظه صورت نگرفته، با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاست‌گذاری سازمان سینمایی افرایش قیمت نداشته‌ایم.
مسئول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان قم ادامه داد: در ایام نوروز حدود ۷۰هزار نفر در سینماهای قم فیلم دیده‌اند و بیشترین استقبال در ایام نوروز از فیلم ” متری شش و نیم” بوده است.

/ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.