دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ 16 محرم 1446 Monday, 22 July , 2024 ساعت ×
مظلومیت هنر در قم/ بزرگداشت «۴۰ فیلم؛ ۴۰ فیلم‌ساز» برگزار می‌شود
19 فروردین 1398 - 14:25
شناسه : 2154
6
رئیس حوزه هنری قم مطرح کرد؛

رئیس حوزه هنری استان قم گفت: در سطح کشور به ویژه در قم برای هنر سرمایه‌گذاری مناسبی صورت نگرفته و موجب غربت فرهنگ و هنر شده است.

سید مهدی سیدین‌نیا ظهر دوشنبه در نشست خبری که در آستانه روز هنر انقلاب اسلامی در حوزه هنری قم برگزار شد، مقوله تمدن سازی را از جمله مسائل مهم جهان توصیف کرد و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب نیز با توجه به این مسئله در بیانیه گام دوم انقلاب به حائز اهمیت بودن نقش جمهوری اسلامی در معادلات آینده جهان اشاره و تأکید کردند که باید نقش هنر در تحقق این تمدن مورد بررسی و تدوین قرار بگیرد.

هنر پایه تمدن سازی است

وی هنر را یکی از پایه‌های اصلی در تمدن سازی دانست و افزود: هنر امری تزئینی و تفننی نیست و متناسب با نقش آفرینی در حوزه تمدن سازی باید به درستی و متناسب با این جایگاه به آن توجه شود.

رئیس حوزه هنری قم با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر به تمدن سازی و نقش آفرینی هنر می‌انجامد، تصریح کرد: منظور از سرمایه‌گذاری در این عرصه بودجه‌های محدود دولتی نیست و استفاده از فناوری‌های نوین، تربیت نیروهای انسانی حرفه‌ای و همچنین داشتن برنامه و چشم‌انداز بر اساس اهداف و آرمان‌ها در این راستا مورد توجه است.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر طی سال‌های اخیر صورت نگرفته است، بیان کرد: سرمایه‌گذاری مناسبی در عرصه فرهنگ و هنر در سطح کشور به ویژه در استان قم صورت نگرفته است و می‌توان اذعان کرد فرهنگ و هنر همچنان در غربت و مظلومیت باقی مانده است.

سیدین نیا با اشاره به جایگاه قم در عرصه ملی و بین‌المللی اظهار کرد: تحولاتی که در این استان رخ می‌دهد بازتابی ملی و بین‌المللی دارد که نشان از شاخص بودن این استان است و باید به هنر این استان به صورت جدی توجه شود.

فقه موسیقی در قم تدوین شد

وی در ادامه به تدوین فقه موسیقی در حوزه هنری اشاره کرد و گفت: سرفصل‌های فقه موسیقی در حوزه هنری استخراج و دفترچه‌ای در این زمینه تهیه شده است که پس از نهایی شدن منتشر می‌شود.

رئیس حوزه هنری قم با تأکید بر اینکه این استان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه فرهنگ دینی دارد، عنوان کرد: قم شهری هنر پرور است و به همین دلیل از نظر نیروی انسانی بسیار غنی است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به برگزاری آئین بزرگداشت ۴۰ فیلم، ۴۰ فیلم ساز در هفته هنر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این بزرگداشت هنری ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۲۲ فروردین‌ماه در مرکز همایش‌های شهرداری قم برگزار می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.