شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ 22 شعبان 1445 Saturday, 2 March , 2024 ساعت ×
اراضی جنگلی استان قم به بیش از ۲۲ هزار هکتار افزایش یافت
15 اسفند 1397 - 16:51
شناسه : 1266
3

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم استان قم با بیان اینکه ۲۲ هزار هکتار اراضی جنگلی در این استان داریم، گفت: ۱۱ هزار هکتار به صورت دستی کاشته و دو هزار هکتار نیز پارک جنگلی ایجاد شده است.

محمدتقی سجادی ظهر امروز در مراسم آغاز هفته منابع طبیعی و جشن روز ملی درختکاری که در دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی اظهار داشت: امروز به عنوان روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی برنامه‌های مختلفی در سراسر کشور دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درختکاری به شهرداری و منابع طبیعی محدود نمی‌شود، مطرح کرد: این امر مهم به عنوان موضوعی اجتماعی موردتوجه قرار گرفته و دستگاه‌ها و افراد مختلف درختکاری را از اسفندماه تا ابتدای بهار به صورت جدی دنبال می‌کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم خاطرنشان کرد: اکنون از بین رفتن پوشش‌های مرتعی، استان قم را در معرض تهدید قرار داده و برخی از عرصه‌ها به کانون تولید گرد و خاک تبدیل‌شده است که این گردوغبار به باغ‌ها و مزارع نیز آسیب می‌رساند.

وی ادامه داد: منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم به عنوان یک اداره کل دولتی که متولی حفظ جنگل‌ها و مراتع است وظیفه دارد در راستای افزایش مشارکت در توسعه فضای سبز برنامه‌های لازم را دنبال کند.

سجادی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مساحت کشور را مراتع و جنگل‌ها تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: حساسیت داشتن و توجه به حفظ پوشش گیاهی، مراتع و جنگل‌ها موضوعی بسیار مهمی است که در این راستا اقشار مختلف باید مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مساحت استان قم بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار است که ۹۷۰ هزار هکتار از این مساحت را منابع طبیعی و اراضی مرتعی و جنگلی به خود اختصاص می‌دهند و ۷۵۰ هزار هکتار از مراتع نیز دارای پوشش علفی است.

دبیر هفته منابع طبیعی استان قم با بیان اینکه ۲۲ هزار هکتار اراضی جنگلی در این استان داریم، عنوان کرد: ۱۱ هزار هکتار به صورت دستی کاشته و دو هزار هکتار نیز پارک جنگلی ایجاد شده است./تسنیم

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.