یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 شوال 1445 Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
روشنایی و نقاط حادثه خیز محور راهجرد برطرف شود
18 مهر 1398 - 13:04
شناسه : 9299
2
معاون استاندار:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با اشاره به وضعیت نامطلوب محور راهجرد گفت: وضعیت روشنایی دراین محور پرتردد مطلوب و رضایت‌بخش نیست.

محسن بهشتی در جلسه برنامه ریزی و توسعه قم در سالن جلسات استانداری بیان کرد: این محور با وجود اینکه از چندین سال قبل زیر بار ترافیک رفته اما از نظر روشنایی وضعیت مطلوبی ندارد.
محور راهجرد در بخش سلفچگان در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی قم قرار دارد.
وی بیان داشت: طبق آییننامههای جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور محورقم-تهران نباید روشنایی داشته باشد اما برخلاف این آیین نامه این محور از تجهیزات روشنایی برخوردار است.
بهشتی اضافه کرد: برخلاف آزادراه قم-تهران- محور راهجرد از مسیرهایی بوده که به دلیل کوهستانی بودن و برخوداری از پیچ‌های متعدد نیازمند تامین روشنایی کافی است.
وی در ادامه با اشاره به مسیر دسترسی نمایشگاه دائمی قم یادآور شد: برای دسترسی به این نمایشگاه باید مسیرهای خروجی به حد لازم از محورهای شریانی پیرامونی در نظر گرفته شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم همچنین تصریح کرد: برای دسترسی به نمایشگاه فرش نیز باید مسیر مجزایی از آزاده راه قم-تهران پیش بینی شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه قم نیز دراین جلسه گفت:‌دستگاه های اجرایی برآورده درآمدهای سال ۹۹ خود را برای درج در لایحه بودجه سال ۹۹ در زمان بندی مشخص به دبیرخانه ستاد ارائه دهند.
محمود نوربخش با اشاره به ارائه گزارش عملکرد پروژه های ملی و استانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال ۹۷ گفت: نصب نیوجرسی در محور آزاد راه قم-تهران از پروژه های مهم این دستگاه اجرایی بوده است.
در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست بهرام سرمست استاندار قم برگزار شد، گزارش عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شرکت آب و فاضلاب روستایی قم مورد بررسی و آخرین روند سرمایه گذاری در استان مورد تبادل نظر قرار گرفت. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.