شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
۱۵ هزار نفر از سالمندان قم تحت پوشش کمیته امداد هستند
11 مهر 1398 - 13:09
شناسه : 9101
1
مدیرکل کمیته امداد قم:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: از ۴۳ هزار سالمندی که ساکن این استان هستند، ۱۵ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد می‌باشند.

اکبر میرشکار در همایش تکریم منزلت سالمندان، افزود: به‌طور میانگین ۲۵ درصد از کل سالمندان کشور موردحمایت کمیته امداد هستند.

وی اضافه کرد: از تعداد ۱۵ هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد قم، چهار هزار و ۶۸۰ نفر آقا و ۱۰ هزار و ۲۴۵ نفر خانم هستند که به‌طور عمده سرپرست می‌باشند.

وی ادامه داد: ۶۲۰ نفر از سالمندانی که تحت حمایت کمیته امداد قم هستند، زمین‌گیر می‌باشند و نیاز به مراقبت‌های ویژه ازجمله پوشینه و پرستار دارند.

میرشکار بابیان این‌که خدمت شایسته به سالمندان صورت نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: کمیته امداد قم برای ارائه خدمت ویژه‌تر به قشر سالمند با موسسه‌های خیریه سطح استان تعامل خوبی برقرار کرده و خدمات موردنیاز این قشر را برون‌سپاری نموده است.

به گفته وی، تاکنون پرونده چهار هزار نفر از سالمندان قم برون‌سپاری شده است تا خدمت بیشتری و سرکشی در فاصله زمانی کوتاه‌تر به آن‌ها صورت گیرد.

وی ادامه داد: برون‌سپاری خدمات سالمندان توسط کمیته امداد قم به الگویی برای سایر استان‌ها تبدیل‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد قم بابیان این‌که برای ارائه خدمات بهتر به سالمندان باید تعامل بین دستگاهی افزایش یابد، گفت: شورای سالمندان در استانداری باید فعالیت بیشتری داشته باشد تا ضمن توسعه خدمات، عمق و کیفیت بیشتری به آن ببخشیم.

وی افزود: با توجه به این‌که درصد بالایی از سالمندان نیاز به پزشک و درمان دارند، بخشی تحت پوشش بیمه روستایی و بخشی نیز بیمه سلامت هستند که برای ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر به سالمندان در بخش درمان باید ایده خوبی ارائه تا مشکلات آن‌ها برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دغدغه سالمندان، نیاز به محبت و ارتباط با فرزندان است که برای تحقق این هدف نیاز به آموزش و فرهنگ‌سازی از سوی دستگاه‌های مسئول و رسانه‌ها می‌باشد.

در حال حاضر ۴۱ هزار و ۱۵۹ تَن معادل ۳.۲ جمعیت استان قم در قالب ۲۲ هزار و ۵۸۷ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قم هستند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۰ زن سرپرست خانوار، یک هزار و ۸۸۰ یتیم، سه هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز، ۴۵۹ دانشجو، ۱۵ هزار سالمند و یک هزار و ۵۰۰ بیمار صعب‌العلاج می‌باشند.

اول اکتبر مصادف با هشتم مهرماه روز جهانی سالمند نام‌گذاری شده است. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.