دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 14 شوال 1445 Monday, 22 April , 2024 ساعت ×
استفاده از ظرفیت‌های ملی برای جذب سرمایه‌گذاری در قم
11 مهر 1398 - 11:26
شناسه : 9092
4
استاندار قم خواستار شد:

استاندار قم با اشاره به در پیش بودن همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان قم خواستار استفاده از ظرفیت‌های ملی برای جذب سرمایه‌گذاری در قم شد.

بهرام سرمست در نشست با دکتر سید علی محمد موسوی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی ایران که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزارشد، جذب سرمایه را از اولویت‌های اصلی توسعه دانست و اظهار کرد: در کنار سرمایه‌های اقتصادی هر جامعه، توجه ویژه به سرمایه‌های اجتماعی از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

استاندار قم ضرورت بکارگیری شیوه‌های نوین در جذب سرمایه را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: سرمایه‌های اجتماعی، انسانی و فکری جوامع، نقش مهمی در جذب سرمایه‌های اقتصادی دارد و باید به این موضوع در قالب یک زنجیره تکمیلی در فرآیند تولید و گردش سرمایه توجه شود.

وی با اشاره به پایه‌ریزی اقتصاد نوین بر اساس سرمایه‌های اجتماعی در کشورهای مختلف، افزود: اگرچه شرایط کشور ما بعد از برجام و اعمال تحریم‌ها، برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی دشوار شده است، اما با پاسداشت از سرمایه‌های اجتماعی و انسانی داخل کشور، می‌توانیم در مسیری گام برداریم که بی اثر شدن تحریم‌ها، رونق تولید و افزایش صادرات را در پی داشته باشد.

سرمست با اشاره به برنامه استان در برگزاری همایش فرصت‌های ‌سرمایه‌گذاری، بر لزوم حمایت‌های سازمان سرمایه‌گذاری ایران در باب حمایت از مسئولان برگزاری همایش، انتقال تجربیات و اطلاع رسانی پیرامون این همایش در سطح ملی و بین‌المللی را خواستار شد و گفت: استان قم ظرفیت‌ها و پهنه‌های سرمایه‌گذاری قابل توجهی دارد که سرمایه‌گذاری در این استان می‌تواند نقش موثری در افزایش تولید ناخالص ملی ایفا کند.

مقام عالی دولت در استان قم با تاکید بر لزوم اصلاح برخی آیین نامه‌ها در زمینه جذب سرمایه‌گذار، بویژه سرمایه‌گذاران خارجی، تصریح کرد: ضروری است فرآیندهای بروز جهت ورود سرمایه خارجی به داخل کشور در شرایط کنونی بکار برده شود.

وی ادامه داد: تفویض اختیار صدور مجوز ‌سرمایه‌گذاری به استان‌ها و ایجاد اصلاحات در ارائه تسهیلات ارزی و مبادلات بانکی سهم مهمی در بهبود فرآیند جذب سرمایه‌گذار خواهد داشت.

سرمست همچنین با اشاره به پروژه‌های ملی نیمه تمام فرودگاه و مونوریل قم، عنوان کرد: سازمان ‌سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی ایران به وجوه تمایز استان‌ها در جذب سرمایه توجه ویژه داشته باشد و استان قم را که سالانه میزبان بیش از ۲۰ میلیون زائر و گردشگر داخلی و خارجی بصورت ویژه مورد حمایت قرار دهد.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری همایش فرصت‌های ‌سرمایه‌گذاری و رونق تولید در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: مدیریت استان با الزام مدیران مربوطه در حوزه شناسایی و احصاء ظرفیت‌ها و پهنه‌های ‌سرمایه‌گذاری قم با بکارگیری روش‌های علمی، سعی دارد در این همایش طرح‌هایی که نتایج و بازده ‌سرمایه‌گذاری آن برای سرمایه گذاران ملموس است، آماده و عملیات واگذاری پروژه‌ها را در خروجی این همایش اجرایی کند.

سرمست بر حمایت از سرمایه‌گذارانی که در شرایط سخت اقتصادی ثابت قدم بوده‌اند تاکید کرد وادامه داد: اولویت استان بر توسعه واحدهای ‌سرمایه‌گذاری داخل استان و در کنار آن جذب سایر سرمایه‌گذاران با کارنامه موفق است.

استاندار قم همچنین به ظرفیت‌های استان قم در حوزه انرژی خورشیدی اشاره و خاطر نشان کرد: بهره‌برداری و اجرای طرح‌های در دست اقدام در این حوزه بررسی شود.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد، با همکاری مدیران استانی برگزاری همایش فرصت‌های ‌سرمایه‌گذاری استان، جهت ایجاد غرفه ‌سرمایه‌گذاری استان قم در همایش فرصت‌های ‌سرمایه‌گذاری کیش و معرفی این فرصت‌ها در یکی از پنل‌های اختصاصی و نیز حضور استاندار قم جهت معرفی همایش استان قم برنامه‌ریزی شود. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.