دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 14 شوال 1445 Monday, 22 April , 2024 ساعت ×
سالمندی هدیه ای گران بها از سوی خداست
09 مهر 1398 - 14:57
شناسه : 9014
3

موهای سفیدشان را که می بینی، دلت از غم پر می شود. می دانی که زمان خواهد گذشت و تو نیز روزی، سفیدی موها را تجربه می کنی و دست هایت چروک و سوی چشمانت به ضعف می گراید. پشت تو نیز روزی خمیده می شود. دست هایت می لرزد و زیبایی چشم گیرت زیر موج چروک های صورتت جمع می شود.

 

مریم یقینی خبر نگار بازتاب خبر، ای سالمند، موهای سپید و کمر خمیده ات، حکایت از پیری وجودت دارد، ولی دلت زنده است و امیدوار از پیمودن موفقیت آمیز راه های پرپیچ و خم زندگی، از داشتن فرزندانی با آینده درخشان، از این که می توانی با اندوخته های ارزشمندت، جویندگان راه را از افتادن در بیراهه ها، نجات بخشی، و دلت شاداب است و خوشحال، از این که امیدبخش جوانان در زندگی هستی و مایه پشت گرمی و آرامش خاطر آنان.
موهای سفیدشان را که می بینی، دلت از غم پر می شود. می دانی که زمان خواهد گذشت و تو نیز روزی، سفیدی موها را تجربه می کنی و دست هایت چروک و سوی چشمانت به ضعف می گراید. پشت تو نیز روزی خمیده می شود. دست هایت می لرزد و زیبایی چشم گیرت زیر موج چروک های صورتت جمع می شود.
زمان برای آنان که انتظار می کشند بسیار کند می گذرد
برای آنان که می ترسند بسیار سریع می گذرد
برای آنان که غمگین هستند بسیار طولانی است
و برای آنان که شادی می کنند بسیار کوتاه است
اما برای آنان که عشق می ورزند تا ابد ادامه دارد. در کهنسالی، انسان عاقل و فرزانه می شود و تجربه های خود را به نسل های بعد انتقال میدهد.
تورا کوه تجربه ها خمیده وموی سپیدت ا زگذرزمان وسختی روزگارخبر می دهد . بایدمرورکرد وگفت که میگذرد شایدهرتارموی سپیدت خبر ازیک غمی دهد که گذرانده ای ودرس عبرتی است برای ما که بگوییم می گذردپس نه غم امروز برایمان مهم باشد نه شادی فردا.چون هیچ کدام ماندنی نیست وجلوی هیچ اتفاقی رانمی توان گرفت .
شایدکه می خواهی بگویی هرغمی آمدسراغت یک تارموسپیدکن وشادی آمد سراغت یک لبخندبزن وردشو.زندگی سرشار ازاین پیچ وخم هاوسرشارازاین پستی بلندی هاست که اگرخودت را درگیر هرکدام ازآنها کنی تنها زمانت وسال های عمرت را تلف کرده ای.
خوشابه حالت که تودیگر نه غمی برایت آزاردهنده است ونه شادی ای برایت غرورآفرین. چون بارها وبارها درطول زندگی هردو راتجربه کرده ای ومی دانی حتی شادی ها هم به مرور تبدیل به گذشته می شوند وآرزویت تکرارشدنشان است وتفاوت غم دیدن این است که تبدیل به گذشته ات می شودوحسرت بازگشتش رانداری. پس گاهی حسرت تکرارشادی ها به مرورتحملش سخت تر ازگذراندن غم ها می شود .
خوشا به حالت که سخت ترین روزهای عمرت راگذرکرده ای .خوشا به حالت از این حیث که دنیایی ازتجربه ای خوشا به حالت که آب دیده ای وسخت ترین روزهایت را آسان می گذرانی. خوشا به حالت که دل بستگی به دنیا نداری. خوشابه حالت که عشق زمینی برایت ازمعنا افتاده است وتنها اشتیاق وصال به عشق حقیقی را داری.
تومایه امید جوانان هستی ووجودت توصیه ای ازاین نکته است که بایدگذشت کرد وگذر.آغوشت آرام بخش ترین جای دنیا برای خالی کردن غم دیگران است .
ودرآخربایدگفت تو نمونه بارزی ازگذرزمان هستی ازگذر سختی ها ازگذرشادی ها ازگذرلحظه ها ازگذرعشق هاازگذرروزها ازگذردقایق وثانیه ها.
ممنون که بایادآوری وتداعی کلمه “می گذرد”مرا ازغم دنیا جدا می کنی وبه حرکت به سمت جلو باتوکل برخدا فرا می خوانی.

نگذاریم امروپدربزرگ ها و مادربزرگ ها ،
تنهایشان را با عکس های قدیمی تقسیم کنند.وجود پیران سالخورده بین شما ،
باعث افزایش نعمت های الهی است

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.