دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 14 شوال 1445 Monday, 22 April , 2024 ساعت ×
رونق آبزی‌پروری در قم فرصت‌های شغلی بسیاری ایجاد می‌کند
08 مهر 1398 - 8:08
شناسه : 8962
2
رئیس جهاد کشاورزی قم:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: رونق آبزی‌پروری در کنار مزارع نه‌تنها موجب بهره وری بیشتر از منابع آبی می‌شود، بلکه فرصت‌های شغلی پایداری را نیز در بخش کشاورزی ایجاد می‌کند.

عباس پورمیدانی بیان کرد: توسعه شیلات که نقش مهمی در افزایش کارآمدی بخش کشاورزی استان دارد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین راهبردهای سازمان جهاد کشاورزی دنبال می‌شود.

وی افزود: درنتیجه گسترش آبزی‌پروری در کنار مزارع، آب مورداستفاده کشاورزان ازنظر مواد موردنیاز خاک غنی می‌شود که این موضوع بهبود عملکرد گیاه را درپی دارد.

وی ادامه داد: قم طی سال‌های اخیر درزمینهٔ تولید انواع ماهیان گرمابی و سردابی، ماهیان زینتی و همچنین ماهیان صادراتی مانند خاویار به دستاوردهای قابل‌توجهی دست‌یافته و به دنبال ارتقا روزافزون جایگاه خود در حوزه شیلات است.

پورمیدانی گفت: قم به‌عنوان یکی از چهار استان دارای مجوز برای پرورش ماهی تیلاپیا انتخاب‌شده است و با فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایجادشده در این زمینه،‌ به‌زودی شاهد تولید گسترده این ماهی در استان و صادرات آن به سایر نقاط کشور خواهیم بود.

وی بیان کرد:‌ تلاش خواهیم کرد که صنایع فرآوری نیز در کنار مراکز تولید شیلات استان ایجاد شود تا ارزش‌افزوده بیشتری در این بخش برای قم به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد:‌ سازمان جهاد کشاورزی قم حمایت از سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران صنعت شیلات استان را در دستور کار دارد و در حد توان برای توسعه این بخش تلاش خواهد کرد.

سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ تن انواع ماهی پرورشی در استخرهای استان تولید شد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.