یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 شوال 1445 Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
ضرورت بهره گیری از دانش و تجربه اعضای ادوار شوراها در مدیریت شهری
07 مهر 1398 - 9:56
شناسه : 8901
3

استاندار قم با ‌بیان سهم اعضای ادوار شوراهای شهر و روستای استان در افزایش سرمایه های اجتماعی، بر ضرورت بهره گیری از دانش و تجربه این افراد در مدیریت شهری تاکید کرد.

 

 

به گزارش مریم یقینی خبر نگار بازتاب خبر دکتر بهرام سرمست استاندار قم در دومین جلسه ادوار شورای اسلامی استان قم با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در زمینه شورا باوری در جامعه، اظهار کرد: باید در اعمال مدیریت خانواده بعنوان بنیادی ترین و ابتدایی ترین شکل شورا در جامعه، عادات مشورت و نظر خواهی از افراد خانواده تمرین شود و این رویه در طول تحصیلات نیز ادامه یابد و روحیه پرسشگری و مشارکت و مسئولیت پذیری در جامعه پرورش یابد.

استاندار قم شوراهای شهر و روستا را یکی از دستاورد های مهم و درخشان انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: متاسفانه با اعمال برخی اصلاحات در قوانین مرتبط با شوراها در طول سالهای گذشته از اختیارات شوراها، کاسته شده و لازم است تا برای توانمندی شوراها،در این قوانین بازنگری شود.
سرمست با بیان جدیت دولتمردان در ارتباط و تعامل با شوراها، ابراز کرد: مسئولین باید شورا باور و شورا یاور باشند و خود را نیازمند مشورت و نصیحت پذیری از جانب نمایندگان مردم بدانند.
وی با بیان لزوم ارتباط دوسویه بین اعضای شوراها و دولتمردان، گفت: مدیریت استان اهتمام جدی بر استفاده از نظرات و مدیریت بخش خصوصی، تشکل های صنفی و مدنی و شوراها در مدیریت موضوعات در استان دارد.

استاندار قم بر ارتباط شوراها بعنوان پارلمان محلی و نمایندگان مجلس بعنوان پارلمان ملی تاکید و اضافه کرد: این ارتباط تعامل محور می تواند در بهبود موارد قانونی مرتبط با شوراها آثار قابل توجهی داشته باشد.

سرمست با تاکید بر تقویت رابطه تعاملی بین مدیریت شهری و شوراها، افزود: دستیابی به استانداردهای مدیریت شهری و تعالی استان تکلیفی همگانی برای مدیران بخش های مختلف در استان است.

وی بر ضرورت رشد جایگاه مطالبه گری در جامعه و نمایندگان مردم تاکید و تصریح کرد: مدیران پیگیری های دلسوزانه شوراهای شهر و روستا را بطور جدی مورد توجه قرار دهند.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به پاکدستی و تلاش اعضای شوراها شهر و روستای استان قم، تاکید کرد: وضعیت قم به لحاظ سلامت کاری در مقایسه بین استان ها و شهرهای دیگر بسیار مناسب است.

استاندار ‌قم در خاتمه ضمن تقدیر از برگزاری مراسم ادواری نمایندگان مردم، خاطر نشان کرد: هر یک از اعضای این شوراها سرمایه های مهمی برای استان محسوب می شوند، که باید از توانمندی ها و تجارب آنها در قالب مدیریت دانش ضمنی و تجربی در زمینه مدیریت شهری استفاده شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از اعضای منتخب شوراهای شهرو روستا و بخش های استان تقدیر بعمل آمد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.