شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
۱۲۰ هکتار گلخانه در قم احداث می‌شود
31 شهریور 1398 - 12:23
شناسه : 8622
4
طی سال ۹۸؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه در سال ۹۸ نخستین گام سازمان در افزایش سطح گلخانه در قم است و آمادگی هرگونه همکاری با کشاورزان استان را داریم.

عباس پورمیدانی در همایش توسعه محصولات گلخانه‌ای در سال رونق تولید، به بیان دلایل لزوم توجه به کشت گلخانه‌ای پرداخت و اظهار داشت: به علت محدودیت‌هایی زمانی و مکانی که مناطق حاشیه کویر به کشاورزان تحمیل می‌کند باید به گسترش کشت گلخانه‌ای توجه کنیم.

وی دلیل دیگر اهمیت به گسترش کشت گلخانه‌ای را تنظیم بازار دانست و افزود: افزایش بهره‌وری تولید در سطح و مدیریت منابع آب از دیگر دلایلی است که ما را به گسترش گلخانه در استان ترغیب می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: البته باید سیستم‌های گلخانه‌ای با توجه به نیاز محصول تولیدی و شرایط حاکم اجرا شده و لزوم ندارم برای هر محصول یک گلخانه مدرن و مجهز احداث شود.

وی یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل توجه به گلخانه را حفظ بازارهای جهانی عنوان و تصریح کرد: برای حفظ بازار صادرات نیازمند ارائه محصولی سالم در بازه‌های زمانی منظم و مشخص هستیم که کشت در محیط باز نمی‌تواند این امکان را در اختیار ما و کشاورزان قرار دهد.

پورمیدانی افزود: باید بدانیم تنها کشت گلخانه‌ای می‌تواند تولید انبوه و بازگشت به‌موقع سرمایه را تضمین کرده و کشاورز بدون دغدغه حفظ سرمایه خود به کشت محصول مورد نیاز بازار بپردازد.

وی علیرغم شرایط بد حاکم بر اقلیم استان، کشاورزان استان قم را خلاق و دارای همت عالی معرفی و بیان کرد: شرایط بد اقلیم قم نتوانسته کشاورزان را از تولید بازداشته و عوامل بازدارنده عامل افزایش خلاقیت کشاورزان در استان بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گسترش گلخانه را تنها راه گسترش کشاورزی پایدار در جهان خواند و تأکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان قم و نظام‌مهندسی آمادگی هرگونه همکاری با کشاورزان در حوزه گلخانه را دارد.

وی برنامه سازمان جهاد کشاورزی استان قم را در سال  ۹۸ احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه اعلام کرد و گفت: از سرمایه‌گذاران استان برای گسترش سطح گلخانه استان دعوت به همکاری کرده و احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه نخستین گام سازمان در این حوزه خواهد بود. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.