یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
ظرفیت‌های رقابت پذیر قم در بخش دام و آبزیان مورد توجه قرار گیرد
28 شهریور 1398 - 17:09
شناسه : 8490
4
استاندار قم:

استاندار قم با بیان ظرفیت‌ها و مزیت های رقابت پذیر درقم در حوزه دام، طیور و آبزیان، بر ضرورت توجه بیشتر مسئولان کشوری به قم تاکید کرد.استاندار قم با بیان ظرفیت‌ها و مزیت های رقابت پذیر درقم در حوزه دام، طیور و آبزیان، بر ضرورت توجه بیشتر مسئولان کشوری به قم تاکید کرد.

بهرام سرمست در دیدار  رئیس دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در جامعه، اظهار داشت: جایگاه محصولات دامی، طیور و آبزیان در کشور و سبد غذایی مردم، توجه ویژه مسئولان به این حوزه را دوچندان می کند.

وی اعمال سیاست های استراتژیک و مدیریت یکپارچه کشوری در حیطه دام و طیور را امری اجتناب ناپذیر دانست و اضافه کرد: پیش بینی و در امتداد آن پیشگیری از بروز بحران در این حوزه از الزامات ضروری است تا شاهد نوسانات تولید و قیمت محصولات دامی و طیور در جامعه نبوده و جوی آرام بر زنجیره تامین غذایی جامعه حاکم باشد.

سرمست سیاست کلان مدیریت استان را مبنی بر اعمال حاکمیت در زمینه تولید و مصرف محصولات دامی را مورد توجه قرار داد و گفت: مدیریت واحد و تعاملی بین دستگاه های استان ثمرات قابل توجهی در مدیریت زنجیره تامین و تولید دام و طیور در استان فراهم نموده است.

وی با اشاره به موقعیت راهبردی و اثرگذار قم در سایر مناطق کشور، تصریح کرد: وجود مجتمع دامپروری دامشهر در مرکز کشور فرصت و مزیتی رقابت پذیر در استان قم است که باید مسئولان کشور توجه بیشتری به این مجتمع و سایر ظرفیت های استان قم در حوزه دام و طیور داشته باشند.

وی اهمیت حمایت از تولید کنندگان را ضروری دانست و گفت: در زمینه قیمت گذاری نهاده های دامی که اثر مهمی در قیمت نهایی محصولات در بازار دارد، باید تصمیمات واقع گرایانه در سطح کشور صورت گیرد تا تولید کنندگان برای ارائه محصولات به قیمت های مصوب با مشکلی مواجه نشوند.

استاندار قم همچنین با تاکید بر وضعیت اقلیمی قم و توانایی تولید محصولات مختلف دام، طیور و آبزیان در قم، خاطرنشان کرد: مطالعات دقیق در زمینه اصلاح و تغییر الگوی کشت و تولید ویژه بازارهای جهانی از الزامات مهم در زمینه ارتقاء تولید محصولات در این حوزه است. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.