یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
عزم خوبی برای مبارزه با فرار مالیاتی در کشور وجود دارد
27 شهریور 1398 - 9:19
شناسه : 8394
3
رئیس سازمان امور مالیاتی:

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امروز عزم خوبی در بین قوای مختلف در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی و فرار مالیاتی وجود دارد.

 امید علی پارسا در سفر به شهر مقدس قم در دیدار با بهرام سرمست استاندار قم گزارشی از روند فعالیت‌های سازمان امور مالیاتی کشور ارائه کرد.

وی در این دیدار گفت: اصلی‌ترین هدف نظام مالیاتی، اصلاح نظام درآمدی و اقتصادی کشور و حرکت به سمت توسعه و عدالت اجتماعی است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان داشت: وصول مالیات همراه با اصول دستور کار نظام مالیاتی است که در این شرایط فضای اقتصادی و کسب و کار در کشور رو به بهبودی خواهد رفت.

وی با بیان اینکه معتقدیم برای تحقق عدالت مالیاتی، مالیات باید متناسب با ثروت، درآمد و مصرف افراد اخذ شود، افزود: با یک نظام مالیاتی کارآمد، منصف، عادل و شجاع می‌توانیم انتظار تحقق عدالت در جامعه را داشته باشیم.

پارسا با تأکید بر مقابله یکپارچه با پدیده فرار مالیاتی در کشور، بیان داشت: امروز عزم خوبی در بین قوای مختلف در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی و فرار مالیاتی وجود دارد که امیدوار کننده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: ما امروز در عرصه اقتصاد با یک جنگ نابرابر اقتصادی با دشمنان مواجه هستیم که در این شرایط موضوع فرار مالیاتی کیان کشور را هدف قرار می‌دهد لذا باید مبارزه فرا قوه‌ای با این پدیده داشت و در صورتی در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی موفق خواهیم بود که همکاری‌ها و اقدامات دستگاه‌های اجرایی ذیربط در سطح سه قوه برقرار باشد.

کشور نباید متکی بر درآمدهای نفتی باشد

استاندار قم نیز در این دیدار اظهار داشت: مردم باید به این باور برسند که اخذ مالیات موجب توسعه و آبادانی کشور و جامعه خواهد بود.

بهرام سرمست با بیان اینکه کشور ما نباید متکی بر درآمدهای نفتی باشد، گفت: این روش مناسبی برای اداره کشور نیست که کشور از محل فروش نفت اداره شود چرا که در این زمینه ممکن است مشکلات و موانعی مانع از این اقدام شود.

وی ابراز داشت: امروز کشور ما با تحریم‌های ظالمانه‌ای دست به گریبان است که البته این تحریم‌ها علاوه بر تهدیداتی که ممکن است با خود به همراه داشته باشد، فرصت‌هایی نیز دارد.

استاندار قم ادامه داد: امیدواریم در این شرایط تحریم‌ها، اتکای کشور به درآمدهای نفتی کاسته شود و کشور بر اساس منابع مالی غیر نفتی همانند مالیات‌ها اداره شود. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.