چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ 18 محرم 1446 Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
ناوگان اتوبوسرانی قم،داستان غم انگیزی دارد
26 شهریور 1398 - 9:06
شناسه : 8360
3
شهردار قم:

شهردار قم گفت: ناوگان اتوبوسرانی قم با توجه به دغدغه های فعلی،داستان غم انگیزی دارد.

مرتضی سقاییان نژاد، در یک صد و یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به هزینه های بالای حمل و نقل عمومی که بر عهده شهرداری است عنوان کرد:دولت به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانست به تعهدات خود در زمینه حمایت از حمل‌ونقل عمومی جامه عمل بپوشاند.

شهردار قم افزود:قرار بود دولت هر سال مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان به اتوبوسرانی قم کمک کند اما این امر تحقق پیدا نکرد،از این رو ناوگان اتوبوسرانی قم با توجه به دغدغه های فعلی،داستان غم انگیزی دارد.
وی اظهار کرد:قیمت یک اتوبوس از حدود ۱۰۰ میلیون تومان به ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسید و سهم شهرداری در پرداخت هزینه های خرید اتوبوس چند برابر شد.
سقاییان نژاد بیان کرد:در برنامه پنجم توسعه باید به سهم بیش از ۵۰ درصدی حمل و نقل عمومی دست می یافتیم اما چنین امری تحقق پیدا نکرد و شهرداری امروز توان پرداخت هزینه های سنگین حمل و نقل عمومی را به تنهایی ندارد و با این روند وضعیت اتوبوسرانی در قم نگران کننده است.
وی خاطرنشان کرد:از طرفی در هر مناسبتی از شهرداری قم انتظار دارند اتوبوس در اختیار مردم قرار دهد،ما خدمت به مردم را افتخار می دانیم اما به تنهایی قادر به تامین این خواسته ها نیستیم.
شهردار قم افزود:باید همه دستگاهها و نهادها در تامین اتوبوس و هزینه ها،مشارکت داشته باشند،زیرا شهرداری توان مالی برای تامین اتوبوس ندارد و لازم است در جهت انجام مراسمات ملی و مذهبی به خوبی برنامه ریزی شود.
وی اظهار کرد:شهرداری به هیچ عنوان مخالفتی با برگزاری مراسم ها ندارد اما برای تامین هزینه ها،تحت فشار هستیم و نمی توانیم به تنهایی در تامین اتوبوس و هزینه ها به میدان بیاییم.
سقاییان نژاد گفت: اگر چه شهرداری‌ها نقش محوری در خدمات به شهروندان و بسترسازی های فرهنگی دارند اما سهمی هم بر عهده دیگران است که باید بدان توجه شود و یا بودجه ای برای ما در نظر بگیرند.
وی در رابطه با نصب دوربین‌های امنیتی‌ در سطح شهر تصریح کرد:شهرداری وظیفه ای در رابطه با نصب این دوربین ها ندارد و تنها نصب دوربین های ترافیکی به عهده ماست و ما هزینه تامین دوربین های امنیتی را نداریم. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.