دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 14 شوال 1445 Monday, 22 April , 2024 ساعت ×
لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی برای شناخت ظرفیت‌های تولیدی استان/ اجرای طرح همیار تولید ملی در مدارس
12 شهریور 1398 - 13:58
شناسه : 7905
6
استاندار قم تاکید کرد:

استاندار قم عنوان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی برای شناخت هرچه بهتر ظرفیت‌ها و توانمندی های تولیدات استان قم ضروری است.

بهرام سرمست در جلسه‌ی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که صبح امروز در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، گفت: مشکلات و معضلات تولیدکنندگان استان را قبول داریم و همکاری همه‌ی دستگاه‌ها برای رفع موانع تولید در استان ضروری است.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات موجود عدم شناخت کافی مدیران و دستگاه‌‌های اجرایی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنایع تولیدی استان است که برخی اوقات باعث موازی کاری و عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان می‌شود که در این زمینه سازمان صنعت و معدن و تجارت باید لیست تمام صنایع تولیدی استان را در اختیار مدیران قرار دهد.

سرمست ادامه داد: در جلسات قبلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوباتی تصویب شد که متاسفانه شاهد عدم اجرای این مصوبات توسط دستگاه‌های دولتی هستیم، این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست که مدیران حاضر در جلسات ستاد نسبت به اجرای مصوبات بی تفاوت باشند.

وی افزود: اگر دستگاه‌ها توان اجرای مصوبات را ندارند باید قبل از تصویب و در جلسه‌ی ستاد، نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند در غیر این صورت باید ضمانت اجرایی مصوبات را داشته باشند، از این پس تصویب مصوبات باید مشروط به کسب نظر تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی باشد.

سرمست بیان کرد: وظیفه‌ی مدیران خدمت‌رسانی به مردم است و باید بی منت خدمت‌گذاری کنند، مدیران موظف‌اند توجه ویژه‌ای به بخش خصوصی داشته باشند تا از این پتانسیل نیز استفاده‌ی مناسب شود، از مدیرانی که بیشترین خدمات را در زمینه‌ی اشتغال زایی و رفع موانع تولید را داشته باشند تقدیر خواهد شد.

استاندار در خصوص حمایت از کالای ایرانی، گفت: طرح همیار تولید ملی در مدارس استان قم به جهت ایجاد فرهنگ خودباوری، حمایت و مصرف کالای تولید داخلی انجام خواهد شد، باتوجه به اینکه در اکثر خانواده‌ها دانش‌آموز وجود دارد اجرای این طرح در مدارس می‌تواند تاثیر بسزایی در فرهنگ‌سازی داشته باشد.

سرمست خاطر نشان کرد: فرهنگ‌سازی در نسل جدید مسلتزم سخن گفتن با زبان مختص خودشان است، بهترین تبلیغ برای تولیدکنندگان حضور خود کارآفرینان و تولیدگران در مدارس برای شناساندن کالاهای تولیدی‌شان است، تا انگیزه‌ی کارآفرینی و تولیدکنندگی نیز در دانش آموزان ایجاد شود‌.

وی عنوان کرد: صرفا سخنرانی در زمینه‌ی فرهنگ‌سازی کافی نیست، باید کار عملی صورت گیرد تا موضوعی به عنوان فرهنگ نهادینه شود و تاثیر بسزایی بگذارد، مسئولان و دستگاه‌های اجرایی استان نیز موظف به استفاده از کالاهای تولید داخلی هستند، بخشنامه‌های مربوط به استفاده‌ی کالای ایرانی زمانی تاثیرگذار خواهند بود که با خودکار ایرانی امضا شده باشد.

سرمست در پایان خاطر نشان کرد: صداوسیمای استان قم نیز باید برنامه‌‌ای برای ایجاد فرهنگ و ترویج مصرف کالاهای ایرانی و حمایت از تولیدکنندگان استان را در دستورکار داشته باشد. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.