دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 14 شوال 1445 Monday, 22 April , 2024 ساعت ×
روند کارآفرینی درقم تقویت می‌شود
12 شهریور 1398 - 8:49
شناسه : 7863
2

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری قم گفت:‌ روند کارآفرینی در قم با تشکیل منسجم کانون کارآفرینی و انتخاب اعضای هیات امنای آن‌که همه بخش‌های اقتصادی استان در آن حضور خواهند داشت،‌ تقویت می‌شود.

مرتضی بابایی بیان کرد: هیات امنای کانون کارآفرینی استان با حضور ۱۲ تن تشکیل خواهد شد که استاندار یا نماینده وی،‌ مدیران کل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی،‌ میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری،‌ رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت و رئیس سازمان جهاد کشاورزی و یک‌تن از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان ازجمله اعضای دولتی آن هستند.

وی افزود:‌ همچنین ۶ تن از کارآفرینان برتر استان از همه بخش‌های اقتصادی شامل صنعت و معدن،‌ کشاورزی و خدمات، ازجمله نمایندگان بخش خصوصی هستند که در هیات امنای این کانون حضور دارند.

وی ادامه داد: وظایف هیات امنا و اعضای کانون کارآفرینی استان به‌صورت مجزا مشخص‌شده و پس از تشکیل دوره جدید کانون،‌ نشست‌های تخصصی آن با حضور اعضا برگزار می‌شود.

بابایی با اشاره به این‌که به نمایندگی از استاندار در هیات امنای کانون کارآفرینی استان حضور خواهد داشت، گفت:‌ تاکنون سه دوره کانون کارآفرینی در قم تشکیل‌شده و در دوره جدید به دنبال ایجاد کانونی قوی و کارآمد با استفاده از هیات امنایی متخصص و متعهد در استان هستیم.

وی بیان کرد: قم سرمایه اجتماعی قابل قبولی به‌خصوص در حوزه کارآفرینی دارد که باید از این ظرفیت برای حل مسائل اقتصادی استان در شرایط خاص تحریم و جنگ اقتصادی دشمن استفاده کرد.

وی ادامه داد: کار و تلاش در آموزه‌های اسلامی بسیار موردتوجه بوده است و بزرگان نظام نیز بارها در خصوص ضرورت توجه به مقوله کارآفرینی تأکید کردند،‌ در همین رابطه امید است کانون کارآفرینی استان قم به‌عنوان الگوی کشوری،‌ اقدامات گسترده‌ای را در این زمینه به انجام رساند. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.