شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
دغدغه مندی متدینین در موضوع عفاف و حجاب جدی گرفته شود
07 شهریور 1398 - 13:46
شناسه : 7669
5
رئیس شورای تبلیغات اسلامی قم:

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم گفت:‌ همان‌طور که روز گذشته در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اشاره کردم، رعایت ارزش‌های اسلامی در شهر قم به‌عنوان حرم اهل‌بیت(ع)‌از اهمیت بسزایی برخوردار است و متدینین در این خصوص دغدغه مند هستند.

نصرت‌الله لطفی افزود: هر سخنی که بنده در خصوص رعایت حریم شهر کریمه اهل‌بیت(ع) بیان می‌کنم نه سیاسی است و نه برای منفعت جناحی مطرح می‌شود،‌ بلکه درد دین است که همه باید متوجه آن باشند.

وی ادامه داد:‌ در نگاه کلی اکنون نظام جمهوری اسلامی درنبرد نابرابر با نظام سلطه در ۲ سنگر فرهنگی و اقتصادی قرار دارد،‌ دشمنی که پس از اجرای انواع توطئه‌ها برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی دررسیدن به اهداف خود ناکام مانده،‌ در حال حاضر می‌خواهد از راه نفوذ فرهنگی،‌ به اسلام و انقلاب لطمه وارد کند.

وی بیان کرد:‌ دشمن می‌خواهد از این راه و از مسیر فشارهای اقتصادی مردم را در برابر نظام اسلامی قرار دهد و باورهای دینی و انقلابی آنان را از درون تهی کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم گفت:‌ اوج این حرکت شوم دشمن در شهر قم قابل‌مشاهده است،‌ چراکه این شهر پایگاه تشیع و فقاهت است و دشمن همواره به دنبال آسیب واردکردن به آن است.

وی بیان کرد: حتی در زمان طاغوت،‌ زنان وابسته به حکومت جرات رعایت نکردن ارزش‌های اسلامی همچون حجاب را در قم نداشتند اما امروز شاهد بروز یکی از پدیده‌های شوم نظام سلطه با همراهی نااهلان و جاهلان در بحث رعایت نکردن حجاب اسلامی در این شهر و سایر نقاط کشور هستیم.

وی ادامه داد:‌ آنچه رضاخان قلدر به دلیل شجاعت و ایستادگی مردم متدین نتوانست بر سر ملت ایران تحمیل کند،‌ امروز متأسفانه در موضوع بی‌حجابی در برخی از نقاط کشور مشاهده می‌شود.

لطفی با اشاره به این‌که رعایت حجاب اسلامی مساله ای مهم و کلان در حوزه مباحث فرهنگی است،‌ گفت:‌ متأسفانه مشاهده می‌شود برخی افراد قانون‌شکن بدون توجه به قوانین کشور در خودروها،‌ کشف حجاب می‌کنند بدون این‌که هیچ‌گونه نگرانی از برخورد داشته باشند.

وی بیان کرد: عبور خودروهایی که افراد داخل آن کشف حجاب کرده‌اند، از راه‌های ارتباطی شهر قم به‌هیچ‌عنوان قابل‌تحمل نیست و باید هرچه سریع‌تر برای مقابله با آن راهکاری اندیشیده شود.

وی ادامه داد:‌ اگر آن اهتمام و جدیتی را که نیروی انتظامی در برخورد باکسانی که کمربند ایمنی خود را در داخل خودروها نمی‌بندند و سایر جرایم رانندگی دارد،‌ در مساله برخورد با کشف حجاب در وسایل نقلیه داشت، قطعاً شاهد وضع امروز نبودیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم گفت:‌ آیا با پیامک زدن افراد می‌توان با پدیده شوم کشف حجاب در داخل خودروها مقابله کرد؟،‌ این حرمت‌شکنی بزرگی است که نسبت به مسلمات دین انجام می‌شود و نیاز به برخورد جدی دارد.

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ ورودی شهر مقدس قم به‌عنوان ام القرای جهان اسلام و شهر کریمه اهل‌بیت(ع) به‌هیچ‌عنوان تناسبی با این جایگاه ندارد و به مکان تبلیغات کالاهای تجاری تبدیل‌شده است.

وی بیان کرد: وقتی می‌گوییم قم محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور است و سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر وارد آن می‌شود، آیا زائران باید در ورودی شهر تبلیغ کالای تجاری مشاهده کنند یا این‌که باید در قالب تصاویر جذاب با شرایط ورود به حرم اهل‌بیت(ع)‌ آشنا شوند.

وی با اشاره به این‌که ورودی‌های شهر قم باید با تبلیغات ارزش‌های اسلامی زینت داده شود، ادامه داد:‌ آیا پول آن‌قدر ارزش دارد که ورودی شهر قم به این روز بیفتد، اگر مدیران استانی کوتاهی می‌کنند،‌ باید مدیران ارشد وارد شوند و اجازه ندهند ورودی‌های شهر قم به این روز بیفتد که به‌هیچ‌عنوان زیبنده این شهر مقدس نباشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم گفت: در برخی از موارد نیز کسانی که برای مسئولان تصمیم سازی می‌کنند نیت پاکی ندارند و موجب می‌شوند ارزش‌های دینی همچون رعایت حجاب اسلامی در مراسم‌های رسمی مورد غفلت واقع شود،‌ درحالی‌که مسئولان ارشد کشور به‌هیچ‌عنوان موافق این‌گونه کارهای ناپسند نیستند و برخورد با آن را لازم می‌دانند.

وی بیان کرد: نباید اجازه داد تعدادی کارمند و دست‌اندرکار در مجموعه‌های دولتی از روی نیت قبلی و یا ناآگاهی موجب تضعیف جایگاه حجاب و عفاف شوند درحالی‌که مسئولان ارشد کشور بر اساس سخنان رهبر معظم انقلاب همواره بر رعایت ارزش‌های اسلامی در ادارات و مراسم‌های رسمی تأکیددارند.

وی ادامه داد:‌ این هشداری است به کسانی که می‌توانند برای حفظ ارزش‌های اسلامی کاری انجام دهند اما وارد میدان نمی‌شوند که در صورت عدم توجه به این نکات،‌ نیروهای انقلابی به‌صورت آتش به اختیار،‌ وظایف خود را انجام خواهند داد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.