یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
اصلاح الگوی کشت رویکرد نخست قم در بخش کشاورزی است
06 شهریور 1398 - 11:44
شناسه : 7605
2
استاندار قم:

استاندار قم با اشاره به اولویت بخش کشاورزی اظهار کرد: اصلاح الگوی کشت و تقویت کشت گلخانه ای مهمترین رویکرد استان در رابطه با بخش کشاورزی به دلیل شرایط اقلیمی خاص قم و ارزش افزوده ویژه این بخش است.

بهرام سرمست روز چهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های بخش کشاورزی در شهر قنوات قم بیان کرد: برای تسهیل در روند احداث گلخانه و رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران باید پنجره واحد سرمایه گذاری در این بخش اجرایی شود.

وی عنوان کرد: ۵۰۰ پرونده با اعتبار۲۰۰ میلیارد تومان در رابطه با بخش کشاورزی قم تشکیل شده که تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان به مرحله پرداخت و جذب رسیده است.
استاندار قم اضافه کرد: تسهیلات ارزان قیمت روستایی با هدف اصلاح الگوی کشت، ماندگاری در روستا و افزایش راندمان تولید پرداخت می شود.
وی عنوان کرد: بین ظرفیت واقعی استان در بخش کشاورزی با وضعیت موجود فاصله زیادی وجود دارد.
وی با ابراز رضایت از فعالیت تشکل های کشاورزی استان گفت: تشکل های صنفی بخش کشاورزی قم، تشکل های قدرتمند و منسجمی می باشند.
سرمست تاکید کرد: تولیدات بخش کشاورزی قم از نظر کیفی وضعیت مطلوبی دارد، برای تامین امنیت غذایی باید بخش کشاورزی استان تقویت و حمایت شود.
وی خاطرنشان کرد: در مقام عمل باید موانع تولید و سرمایه گذاری در استان توسط مسئولان مربوطه برداشته شود.
وی گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی استان درخواست ها و دغدغه های مراجعه کنندگان را در اسرع وقت و بدون معطلی و وقت کشی انجام دهند.
سرمست یاد آور شد: تدابیری که در رابطه با کشاورزان استان صورت گرفته هنوز متناسب با نیازها و دغدغه های کشاورزان نیست.
به مناسبت هفته دولت ۲۷ پروژه در بخش کشاورزی قم با اعتبار۵۱ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۱۵۱ تن به صورت مستقیم و ۲۸۳ شغل غیر مستقیم به بهره برداری رسید. از این بین ۱۰ پروژه در بخش آب و خاک، ۸ پروژه در رابطه با تولیدات گیاهی، ۷ پروژه در بخش تولیدات دامی و ۲ پروژه نیز در بخش صنایع غذایی و تبدیلی به بهره برداری رسید.
همچنین در حاشیه این آیین ۳۶ مخزن ۴۰ واتی تولید برق به همراه تعدادی مخزن پلی اتلیلن ضد جعلبک توسط استاندار قم به عشایر کوچ رو استان اهدا شد.
سرمست همچنین در سفر به بخش مرکزی  از استخر پرورش ماهیان خاویاری در روستای سراجه  و مزرعه کشت گلخانه در شهر قنوات بازدید کرد.
استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، جعفریه، سلفچگان، کهک و خلجستان است.

بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.