یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
۱۶۹ پروژه آموزشی طی شش سال گذشته در قم افتتاح شده است
05 شهریور 1398 - 14:45
شناسه : 7535
4
مدیرکل آموزش و پرورش قم:

مدیرکل آموزش و پرورش قم گفت: طی شش سال گذشته ۱۶۹ پروژه آموزشی در این استان به بهره برداری و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

حمیدرضا شیخ الاسلام در آیین آفتتاح هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران به همراه ۸ پروژه آموزشی و پرورشی دیگر در هفته دولت افزود:  در دولت تدبیر و امید تمام پروژه های آموزش و پرورش حداکثر در طول بازده زمانی ۱۸ ماهه به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: با شروع سال تحصیلی جدید نیز  ۲۳ پروژه آموزشی در استان قم به بهره برداری خواهد رسید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش گفت: در وضعیت فعلی آموزش و پرورش استان با کمبود بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ معلم دست و پنجه نرم می کند.باید تدبیر درستی در رابطه با کمبود معلم در استان اندیشیده شود.
شخ الاسلام  اظهار داشت: د سال تحصیلی جدید تعداد دانش آموزان قم ۱۰ هزار تن افزایش پیدا می کند که نیاز به ۳۰ مدرسه جدید در رابطه با آنها احساس می شود.
وی اضافه کرد: کمبود مدرسه به ویژه در شهرک پردیسان و انسجام استان بیش از مناطق دیگر احساس می شود.

پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
وی در ادامه با اشاره به آماده سازی کامل هنرستان فنی حرفه ای شهید چمران افزود: بعد از ۱۲ سال این پروژه بزرگ در یکی از مناطق محروم استان به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل آموزش و پرورش قم خاطرنشان کرد: وجود هنرستان قدس در طول ۶ دهه گذشته منشا اثرات بسیاری بوده که این هنرستان نیز با توجه به ظرفیت های خود می تواند عملکرد موفقی داشته باشد.
شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: رشته مکانیک، حسابداری، شبکه نرم افزار و معماری داخلی ۴ رشته کاربردی بوده که در این واحد آموزشی تدریس می شود و از نظر بازار اشتغال وضعیت مطلوبی در جامعه دارد.
وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۸۰ دانش آموزش آموز در این هنرستان ثبت نام کرده و تا روزهای آینده ظرفیت آموزشی این مرکز تکمیل خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش قم بیان کرد: تقویت شاخصه « تولید» مهمترین رویکردی بوده که در سطح هنرستان های استان دنبال می شود.
وی اضافه کرد: هنرستان های قم باید به سمتی حرکت کنند که با تقویت روحیه تولید، نیازهای آموزش و پرورش استان را به صورت کامل برطرف کنند.
وی گفت:  ۴۰۴ رتبه زیر ۳ هزار کنکور سراسری ۹۸ نصیب دانش آموزان قمی شده ، همچنین رتبه یازدهم علوم تجربی نیز نصیب یکی از دانش آموزان منطقه نیروگاه قم شده است.
همزمان با هفته دولت، هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران با زیربنای ۶ هزار و ۴۶۱ مترمربع، دبیرستان کوثر با زیربنای یکهزار و ۳۰۵ متر مربع، کارگاه هنرستان انقلاب اسلامی با زیربنایی ۲۴۲ متر مربع، دبیرستان شهید مصطفی کریمی با زیربنای یکهزار و ۱۴۰ متر مربع، نمازخانه هنرستان  حسنی جنت آباد با زیربنای ۱۵۰ متر مربع، ساختمان ورودی مدرسه فرزانگان با زیربنای ۲۴۵ کتر مربع، دبستان شهید مجید جمکرانی با زیربنای یکهزار و ۴۸۳ متر مربع، سالن ورزشی شهید علمداری با زیربنای ۸۴۱ متر مربع و سالن ورزشی فخری ۳ با زیربنای ۴۹۴ متر مربع به دست استاندار قم به بهره برداری رسید.
با افتتاحاز این طرح های آموزشی در مجموع ۳۶ کلاس درس به ظرفیت مدارس استان افزوده شد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.