شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
ارائه اکثر قریب به اتفاق خدمات پزشکی در استان قم/عدم نیاز مراجعه بیماران قمی به استان های همجوار
28 مرداد 1398 - 12:16
شناسه : 7177
4

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم گفت: خوشبختانه هم اکنون اکثر قریب به اتفاق خدمات تخصصی و فوق تخصصی در قم ارائه می شود و کمتر فعالیتی در حوزه پزشکی قم وجود دارد که نیازمند مراجعه بیمار به مراکز پزشکی تهران باشد.

دکتر سید حسن عادلی در همایش تجلیل از خبرنگاران برتر حوزه سلامت که در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار، عنوان کرد: خبرنگاران، قشر فرهیحته و تاثیرگذار در فرهنگ جامعه هستند و حرفه آن ها جزو مشاغل سخت به شمار می رود؛ در واقع اصحاب رسانه در این راستا با مشکلات و سختی های خاص حرفه خود روبرو هستند.
وی با بیان اینکه، یکی از سرمایه‎‌های اجتماعی ما اعتمادسازی در میان اقشار مختلف جامعه است، گفت: مسئولین کشور در همه حوزه ها، باید تلاش کنند تا این اعتمادسازی به صورت پیوسته و همیشگی در جامعه تداوم پیدا کند و روز به روز بر آن افزوده شود؛ چراکه اگر مردم به ارگان و حوزه ای در کشور اعتماد نداشته باشند، طبیعتا از خدمات آن هم نمی توانند استفاده کنند.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم، ادامه داد: جامعه پزشکی نیز از آنجایی که جزو نهادهایی است که پیوسته در حال خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه است، اعتماد مردم به این نهاد بیشتر از نهادهای دیگر لازم و ضروری است، در این اعتمادسازی علاوه بر پزشکان و مسئولان حوزه سلامت، این خبرنگاران هستند که می توانند یاری گر و تاثیرگذار باشند.
عادلی اظهار کرد: همانطور که بسیاری از مردم با مراجعه به پزشکان و استفاده از خدمات پزشکی، از درد و رنج آن ها کاسته می شود، به دلیل ماهیت تکنولوژی جدید، ممکن است عده ای از بیماران نیز ضمن استفاده از خدمات درمانی، به مشکلاتی نیز دچار شوند؛ بنابراین در پزشکی نوین علاوه بر اینکه خدمات رسانی بسیار خوب و موثری اتفاق می افتد اما در کنار آن ممکن است متاسفانه زیان ها و آسیب هایی هم داشته باشد.
۳هزار و ۷۰۰نفر از جامعه پزشکی، عضو سازمان نظام پزشکی قم هستند
وی بیان کرد: خطای پزشکی تنها مختص جامعه ما نیست، بلکه این مسئله در تمامی دنیا رخ می دهد و یکی از علل شایع در مرگ و میر افراد، همین خطاهای پزشکی است؛ نکته مهم این است تا مسئولین و همه کسانی که در این راستا توانمند هستند، کمک کنند تا سیستم هایی که منجر به خطا می شود، اصلاح شود.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم گفت: نظام پزشکی کشور، بزرگترین NGO یا سازمان مردم نهاد در کل کشور است که بیش از ۱۴۰ هزارنفر عضو دارد، در استان قم نیز این سازمان دربردارنده ۳ هزار و ۷۰۰ عضو نظام پزشکی است که شامل دندانپزشکان، داروسازان، کارشناس آزمایشگاهی، فیزیوتراپپیست و… می شود.
عادلی ادامه داد: در سال های گذشته، برخی از همشهریان قمی برای استفاده از یکسری خدمات پزشکی، ناچار به مراجعه به استان تهران بودند که خوشبختانه هم اکنون اکثر قریب به اتفاق خدمات تخصصی و فوق تخصصی در قم ارائه می شود و کمتر فعالیتی در حوزه پزشکی قم وجود دارد که نیازمند مراجعه بیمار به مراکز پزشکی تهران باشد.
وی با اشاره به اینکه سه حوزه فعال در نظام پزشکی وجود دارد، اظهار کرد: دو حوزه آن مربوط به صنف پزشکی می شود و یک حوزه آن که مسائل شبه قضایی است، در ارتباط با مردم است و روزانه افراد زیادی در این خصوص به نظام پزشکی مراجعه می کنند و اگر شکایتی در این خصوص داشته باشند، در این سازمان رسیدگی می شود و در نهایت توسط تیمی متشکل از پزشکان و نمایندگان سیستم قضایی، این شکایات بررسی خواهد شد.
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: جامعه پزشکی افتخار می کند که به صورت شبانه روزی در خدمت رسانی به مردم تلاش می کند و با اقشار مختلف آن ها در ارتباط است؛ در این راستا از همه افراد به ویژه اصحاب رسانه که جامعه پزشکی و مسئولان این حوزه را همیاری و کمک می کنند، سپاس گذاری می کنیم. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.