شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
در زمینه درمان و دارو در حد مطلوبی قرار داریم/ضرورت تغییر باور مردم در حوزه سلامت
28 مرداد 1398 - 11:22
شناسه : 7162
3

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت احتیاج داریم.

دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه در همایش تجلیل از خبرنگاران برتر حوزه سلامت که در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم، برگزار شد، از خبرنگاران به عنوان هم تیمی و همکار یاد کرد و گفت: در راستای رسالت سنگینی که درحوزه سلامت بر دوش ما و همکارانمان در استان قم است، خبرنگاران همیشه با ما در ارتباط بودند و درخواست، نیازها، انتظارات و انتقادات مردم را به سمع و نظر ما رساندند و این باور قلبی ماست که اگر همکاری خبرنگاران و قلم آن ها در عرصه سلامت همیار ما نباشد، قطعا ما رسالت خود را نمی توانیم به خوبی انجام دهیم.
وی افزود: همه مسئولان و دست اندرکاران حوزه سلامت و پزشکی در استان قم، و در واقع همه همکاران ما، هیچ هدفی جز خدمت رسانی به مردم و کسب رضای الهی در این راه ندارند، از اصحاب بزرگ رسانه نیز فراتر از اطلاع رسانی و بازتاب نظر مردم به مسئولان این حوزه، انتظار می رود تا در موضوع ارتباط تنگاتنگ در سیاست گذاری ها و بهبود شاخص های سلامت مردم، نقش موثرتری را ایفا کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: برداشت و باور ما این است که امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت احتیاج داریم و در تحقق این امر، خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش بسیار موثری دارند.
وی ادامه داد: تحقق باور مردم به شاخص های سلامت و افزایش دانش مردم در این زمینه از مسائل مهم و ضروری است که ما به آن نیاز داریم و به گفته وزیر بهداشت، ما دوست داریم که هرخانواده، خودش یک پایگاه سلامت و بهداشتی باشد.
ایرانی خواه اظهار کرد: مسائلی همچون باورهای مردم به پزشک، شیوه و سبک تغذیه و زندگی آن ها، باید دچار تحول و دگرگونی شود؛ چرا که کشور ما از نظر پایگاه های بهداشتی، بیمارستان و تجهیزات به حد مطلوبی رسیده و به نوعی مجهز شده است اما متاسفانه در مسائلی همچون شاخص های سبک مناسب تغذیه و… دچار کمبود هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: اینکه یک فرد، تشخیص دهد چه زمانی باید به پزشک متخصص رجوع کند، چه شیوه ای را برای سبک فعالیت ها و تغذیه خود پیش گیرد از مسائل مهم و اساسی است که همکاری اصحاب رسانه را در اطلاع رسانی در این امر می طلبد.
وی افزود: ما به دنبال آن هستیم تا نظام ارجاع را در کشور تکمیل کرده و تحقق ببخشیم، نظام ارجاع این گونه است که بسیاری از مردمی که خودشان فکر می کنند که بیمار هستند و نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی دارند، با مراجعه به مراکز درمانی ارجاعی که خدمات بنیادی و نهادی ارائه می کنند نیز، می توانند  نیاز خود را  مرتفع کنند.
ایرانی‌خواه اظهار کرد: امیدواریم که با همکاری و همیاری اصحاب رسانه و مسئولین حوزه سلامت، این امر مهم تحقق بخشد و خبرنگاران با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه تغییر باورهای مردم درحوزه سلامت همچون گذشته با ما همکاری کنند. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.