شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
واقعه غدیر هنرمندانه و در قالب نمایش به مخاطبان ارائه شود
23 مرداد 1398 - 11:45
شناسه : 6985
2
تولیت حرم حضرت معصومه(س)

تولیت حرم حضرت معصومه(س) گفت: برای جذب مخاطبان به معارف والای دینی نیازمند استفاده از ابزار هنر هستیم و باید موضوع ولایت و واقعه غدیر را با ظرافت ، دقت و در قالب نمایش به مخاطبان ارائه شود.

آیت الله سید محمد سعیدی، در دیدار سردار یعقوب سلیمانی مسئول ستاد بازسازی واقعه غدیر با بیان اینکه هر ساله بر شوکت و عظمت آئین بازسازی غدیر افزوده می شود ، افزود: ولایت شناسی مقدمه خداشناسی است و در واقع شناخت درست ولایت بستر شناخت درست خدا می شود.

وی با بیان اینکه کلمه توحید راه شناخت خداست،  گفت: دین، نعمت و رضایت خداوند با ولایت تکمیل می شود و هر اقدامی در راستای ترویج و تعظیم ولایت در جامعه ارزشمند است.

وی گفت: ولایت در امتداد کلمه توحید است و باید در هر زمانی این واقعیت را به مردم بیان کرد ضمن اینکه امامت علاوه بر جنبه حقیقی دارای جنبه حقوقی است که باید این ابعاد به خوبی در جامعه تبیین شود.

آیت الله سعیدی، با بیان اینکه دین زمانی کامل می شود که کلمه توحید همراه با ولایت عرضه و پذیرفته شود ادامه داد: ولایت نه تنها منافی با وحدت و انسجام در جامعه نیست بلکه محافظ وحدت جامعه است.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان اینکه ولایت اهل بیت(ع)، موجب وحدت در جامعه می شود گفت: در اصل ولایت هیچگونه اختلافی وجود ندارد به همین دلیل تبیین غدیر موجب وحدت و انسجام جامعه و مذاهب مختلف اسلامی است.

وی با بیان اینکه مطرح شدن امامت موجب از بین رفتن توطئه دشمنان برای ایجاد اختلاف در میان مسلمانان می شود،‌اظهار داشت: باید در مطرح کردن ولایت با دقت و به دور از غلو و تحریف مورد تاکید قرار گیرد ضمن اینکه از ابزار هنر و نمایش برای تبیین دقیق این واقعه بهره برده شود.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س)تاکید کرد: وقایع تاریخی نشان داده است که همیشه دست هایی از درون و بیرون هستند که کلمه توحید را از شرط آن که ولایت است جدا کنند به همین دلیل باید در این زمینه اهتمام ویژه ای وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ولایت فقیه نمادی از ولایت خدا، رسول و اهل بیت(ع) است و در عصر حاضر شاهد هدف قرار دادن ولایت فقیه هستیم که باید داستان غدیر، سلسله ولایت را تایید و تثبیت کنند. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.