دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ 16 محرم 1446 Monday, 22 July , 2024 ساعت ×
مشکلات صنف نانوایان قم با کار کارشناسی پیگیری شود
27 بهمن 1397 - 19:10
شناسه : 502
8

مهرداد غضنفری عصر شنبه در ششمین جلسه شورای سیاستگذاری گندم، آرد و نان قم در سالن جلسه های معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: پیش نیاز این کار نیز طرح موضوع در کمیته فرعی است، و دبیرخانه قبل از تشکیل جلسه کارگروه اصلی مسائل را در کمیته فرعی مطرح و نتیجه و خروجی آن را به کارگروه منتقل کند.

وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه شورای یاد شده از طرح موضوع هایی کارشناسی نشده در جلسه ها جلوگیری کند، افزود: در بیان و ادبیات نمایندگان بخش خصوصی که در جلسه ها حضور پیدا می کنند، نکته های غیر متعارفی می بینیم که گزنده است، ولی باید رعایت نزاکت و حرمت یکدیگر را داشته باشیم، و در ادبیات، کلام و رفتار به اصول اخلاقی پایبندی نشان دهیم.

معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد:مدیران حوزه گندم و آرد و نان باید در راستای تامین حق و حقوق استان تلاش کنند.

در این جلسه موضوع تخصیص سهمیه آرد به واحدهای مختلف دولتی و آزاد پز استان مطابق درخواست های صورت گرفته در سامانه سایر مصارف مورد بررسی قرار گرفت و بر احصا دقیق نیازهای استان به آرد در مصارف گوناگون صنف و صنعت و نانوایی ها تاکید شد.
به منظور شفاف سازی و کاهش تخلفات و فساد در بخش فروش آرد از ابتدای دی ماه، فروش آرد به خبازان آزاد پز، صنف و صنعت، واحدهای نظامی و انتظامی و سایر اصنافی که از آرد آزاد استفاده می نمایند تنها از طریق سامانه فروش آرد سایر مصارف به نشانی Www.eflour.ir صورت می پذیرد.

درحال حاضر ۹۰۰ نانوایی در سطح استان قم است که ۶۰۳ نانوایی دولتی بوده و از آرد یارانه ای استفاده می کنند و بقیه نانوایی های آزاد پز هستند که تعداد کمی از آن ها بدون مجوز فعالیت دارند.

همچنین در هر ماه ۹ هزار تن آرد توسط پنج کارخانه آردسازی در سطح استان توزیع می شود که هفت هزار تن آن به صورت یارانه ای در اختیار نانوایی های دولتی و ۲هزار تن آن به صورت غیر یارانه ای در اختیار نانوایی های آزادپز قرار می گیرد./ایرنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.