شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲ 15 شعبان 1445 Saturday, 24 February , 2024 ساعت ×
طرح “کنترل فشار خون” جهت تضمین سلامت مردم است
20 خرداد 1398 - 9:12
شناسه : 4131
6
فرماندارقم:

فرماندار قم با بیان اینکه مراجعه به مراکز درمانی و شرکت در طرح بسیج کنترل فشار خون، هیچ هزینه و وقت زیادی را از افراد نمی گیرد، عنوان کرد: تاکید می‌کنیم تا تمامی مردم این مسئله را جدی بگیرند، چراکه طرح “کنترل فشار خون” جهت تضمین سلامت مردم شکل گرفته است.

مرتضی حیدری در رابطه با لزوم تشکیل بسیج همگانی کنترل فشارخون در کشور، عنوان کرد: طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مربوطه، بیماری هایی همچون دیابت و فشار خون، سالانه موجب تلفات زیادی  می شود.
وی افزود: متاسفانه افراد نیز به دلیل عدم توجه به تست های مربوط به این بیماری ها، نسبت به آن آگاهی نداشته و در معرض سکته های قلبی و مغزی قرار می گیرند و در نتیجه گاهی یک خانواده به دلیل عدم پیشگیری از این بیماری، متلاشی می شود.
فرماندار قم گفت: مراکز بهداشتی و درمانی نیز به عنوان متولیان سلامت مردم، باتوجه به حساسیت این موضوع و تلفاتی که سالانه این بیماری از مردم می گیرد، “کنترل فشار خون” را در دستور کار خود قرار داده اند.
حیدری تاکید کرد: با شروع این طرح ۱۰ روزه، افراد می توانند با مراجعه به مراکز درمانی مربوطه، نسبت به آگاهی از میزان فشار خون، پیشگیری و یا کنترل آن اقدام کنند تا از تلفات سالانه این بیماری در کشور، جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه مراجعه به مراکز درمانی و انجام این معاینه پزشکی، هیچ هزینه و وقت زیادی را از افراد نمی گیرد، عنوان کرد: من خودم در این طرح شرکت کرده و تاکید می کنم تا مردم  این مسئله را جدی بگیرند، چراکه طرح “کنترل فشار خون” جهت تضمین سلامت مردم شکل گرفته است.
فرماندار قم در پایان گفت: با توجه به اینکه، اکنون در ابتدای شروع این طرح قرار گرفتیم، نمی توان میزان مشارکت مردم را برآورد کرد، اما امیدواریم تا  شاهد مشارکت حداکثری مردم در طرح “بسیج کنترل فشار خون” باشیم. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.