جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ 14 شعبان 1445 Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
مستند سازی‌های علمی مانع از تحریف شخصیت امام خمینی می‌شود
12 خرداد 1398 - 9:36
شناسه : 3881
3
آیت الله اراکی:

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مستند سازی های علمی مانع از تحریف شخصیت امام خمینی(ره) توسط بدخواهان می شود.

آیت الله محسن اراکی شامگاه شنبه در پیامی به نشست بازکاوی پروژه ظالمانه تحریف امام توسط دشمن در رسانه‌های داخلی و خارجی که در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی قم عنوان کرد: یکی از خطرناک ترین شیوه‌های جنگ علیه انبیای الهی توسط دشمنان، تحریف شخصیت و تعالیم آن‌ها بود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود:این شیوه را دشمن در طول انقلاب اسلامی بر علیه میراث فکری و اندیشه های سیاسی امام خمینی(ره) به کار گرفت.
وی اظهار کرد: تحریف اندیشه های امام خمینی(ره) به چند صورت اتفاق می افتد که اولین آن تحریف کتمانی است که به معنای کتمان بخشی یا تمامی اندیشه ها و حقایق مربوط به یک مکتب می شود.
آیت الله اراکی بیان کرد: تحریف تبدیلی دومین نوع تحریف است که به معنای تبدیل بخشی از اندیشه های امام به مباحث دیگر می شود و موضوعی را به گونه ای دیگر به امام (ره) نسبت می دهند.
وی عنوان کرد: در تحریف مفهومی که نوع سوم از تحریف است،گفتار یا رفتاری را بر خلاف آن چه متصور است به صاحب آن نسبت می دهند و مفهوم گفتار و رفتار را تغییر می دهند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن در طول انقلاب تلاش کرد بسیاری از گفتار و رفتار امام خمینی(ره) را تغییر دهد و تحریف ایجاد کند.
وی افزود: نوع دیگر؛ تحریف تطبیقی است که تحریف در تطبیق کلیات بر مصادیق و جزئیات بوده و از شیوه های خطرناک در تحریف است، بیماردلان از این روش در طول انقلاب بر علیه اندیشه ها و تفکرات امام خمینی(ره) استفاده کردند.
وی بیان کرد: مستند سازی های علمی مانع از تحریف شخصیت امام خمینی(ره) توسط بدخواهان می شود،در این باره حوزه های علمیه رسالت مهمی در مقابله با تحریف اندیشه های امام(ره) دارند. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.