چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
مدیریت قم در کنترل سیلاب می تواند به الگوی کشوری تبدیل شود
05 خرداد 1398 - 17:08
شناسه : 3575
3
استاندار قم:

استاندار قم گفت: مدیریت قم در کنترل سیلاب و مدیریت بحران سیل، می‌تواند به الگوی کشوری تبدیل شود.

بهرام سرمست، ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که در سالن جلسات استانداری با تاکید بر اهمیت جمع آوری سازه ها از رودخانه قم عنوان کرد: وجود این سازه ها، عبور آب را با کندی مواجه می کند و در بروز سیلاب می تواند اثرگذار باشد.
استاندار قم افزود: سازه‌های در مسیر رودخانه قم باید جمع‌آوری شوند، البته این روند، تبعات اجتماعی و سیاسی نیز دارد که باید با مدیریت صحیح، انجام شود.
وی اظهار کرد: تجربه، هم افزایی و هماهنگی نقش مهمی در مدیریت بحران دارد و در استان قم با چنین رویکردی توانستیم سیلاب را مدیریت کنیم. در مدیریت سیلاب،از بخشی نگری و نگاههای دستگاهی جلوگیری شد و با نگاهی کلان و ملی به مدیریت بحران پرداختیم.
وی عنوان کرد: مدیریت قم در کنترل سیلاب و مدیریت بحران سیل و کاهش خسارات در این حادثه، می تواند به الگوی کشوری تبدیل شود.
استاندار قم گفت: شهرداری و آب منطقه ای باید در جهت کنترل سیلاب در درون رودخانه و باز کردن پل های مسدود و رفع معارضین تلاش کنند.
وی افزود: کاهش آب نماها و المان های شهری در داخل رودخانه و آزادسازی حریم رودخانه اهمیت زیادی در مدیریت سیلاب دارد.
سرمست بیان کرد:اگر چه در مدیریت سیلاب، موفق عمل کرده ایم اما دستگاههای اجرایی در ارائه گزارش و مستند سازی موفق نبوده اند.
وی در مورد مقابله با ملخ نیز اظهار کرد: دستگاه‌های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان در خصوص تکثیر حشراتی مانند ملخ بیش از منفعت دستگاهی به مصلحت مردم بیندیشند.
استاندار قم عنوان کرد: از مهم ترین وظایف اجتماعی دستگاههای اجرایی،پاسخگوئی به مردم و از میان بردن نگرانی هاست. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.