یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 ذو القعدة 1445 Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
مشاوره و روانشناسی موجب می شود افراد مسیر زندگی خود را پیدا کنند
14 اردیبهشت 1398 - 10:15
شناسه : 2777
2
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم:

رییس جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت: مشاوره و روانشناسی در جهت رفع آسیب های اجتماعی و بحران ها، موجب می شود افراد مسیر زندگی خود را پیدا کنند و بتوانند بهترین تصمیم را برای عبور از مشکلات خود بگیرند.

دکتر محمد حیدری در حاشیه گردهمایی روانشناسان و مشاوران استان قم به مناسبت بزرگداشت روز روانشناس و مشاور بیان کرد: روانشناسی یک علم در حال پیشرفت، نو، پویا و کاربردی است و در چند دهه اخیر این علم در ایران مورد توجه قرار گرفته است.
رییس جهاد دانشگاهی واحد استان قم افزود: برگزاری این همایش‌ها و گردهمایی‌ها موجب می‌شود سطح جامعه نسبت به اهمیت و جایگاه مشاوره و روانشناسی ارتقا پیدا کند؛ دست اندرکاران و متخصصان عرصه مشاوره و روانشناسی باید تلاش کنند با آگاهی بخشی، این دو مولفه مهم و حیاتی را از مهجوریت بیرون بیاورند.
حیدری بیان کرد:امروز مردم با توجه به فرهنگ سازی های انجام شده و فعالیت رسانه ها،تا حدی مشاوره و روانشناسی را می شناسند و نسبت به آن اقبال دارند.
وی گفت:خوشبختانه رشته روانشناسی و مشاوره اخیرا در میان روحانیون و حوزه های علمیه نیز مورد توجه قرار گرفته و در قم موسساتی در این عرصه فعالیت می کنند که متولیان آن ها را روحانیون تشکیل می دهند.
رییس جهاد دانشگاهی واحد استان قم افزود:این در حالی است که روحانیون، در گذشته به علم روانشناسی باور نداشتند اما امروز برخی از طلاب و روحانیون در این رشته تحصیل می کنند و علم روانشناسی را با مبانی اسلامی و اعتقادی تطبیق می دهند.
وی بیان کرد: باید بهزیستی، حوزه، دانشگاه، نهادهای علمی و پژوهشی همچون جهاد دانشگاه وارد شوند و مشاوره و روانشناسی را در جامعه به خوبی ترویج دهند، در این میان رسانه ها نیز دارای نقش مهمی هستند.
حیدری عنوان کرد: مشاوره، راهنمایی و حضور متخصصین روانشناس، درمانگر و روانکاو می تواند بخش زیادی از آسیب های اجتماعی و فردی را درمان کند و سلامت روان را ارتقا دهد.
وی اظهار کرد: روانشناسی حرفه ای و تخصصی و مشاوره در واقعه مطالعه همه جانبه فرد است، روانشناسان و مشاورین یک رابطه عاطفی امنی را با مراجعه کننده برای درمان و مشاوره و ارائه راهکار ایجاد می کنند و دردهای آنان را التیام می دهند.
رییس جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت: اگر جامعه نسبت به مشاوره و روانشناسی، احساس نیاز کند، خود به خود سطح سلامت و بهداشت روان ارتقا پیدا می‌کند و بسیاری از آسیب ها و ناهنجاری ها، درمان می‌شود. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.