دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ 16 محرم 1446 Monday, 22 July , 2024 ساعت ×
انسجام ملی، قدرت منطقه ای، دفاعی و انرژی، ۴ رکن اقتدار ایران است
22 بهمن 1397 - 16:14
شناسه : 247
6
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا:

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: انسجام ملی، قدرت منطقه ای، دفاعی و انرژی، ۴ رکن اقتدار ایران اسلامی است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی شاهرودی ظهر امروز در سخنرانی خود در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در جمع مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن   عنوان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بسیاری از فتنه‌ها را خنثی کرد.  دشمن در سال ۸۸ نتوانست فتنه خود را عملیاتی نماید اما ممکن است این فتنه را به سال ۹۸ موکول کند.

وی اظهار کرد: قم مرکز صدور و باروری انقلاب بوده است و همان طور که این انقلاب توانست، نقشه های آمریکا را خنثی کند، مردم نیز با صیانت از انقلاب، توجه ویژه ای به اهداف دشمن خواهند داشت تا توطئه ها خنثی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی شاهرودی بیان کرد: قبل از سال ۲۰۰۰، جامعه اطلاعاتی آمریکا، سند امنیت ملی ۲۵ ساله ای را تنظیم کرده و در آن آورده بودند که آمریکا برای حاکمیت بر کره زمین ۶ هدف را باید دنبال کند.   آن ها اعلام کرده بودند اگر امریکا در این ۲۵ سال این سند را محقق نسازد از سال ۲۰۲۵ فروپاشی آمریکا آغاز می‌شود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به این ۶ هدف در سند امنیت ملی آمریکا بیان کرد: این اهداف شامل گسترش آزادی و امنیت برای اتباع امریکا و دیگران در یک جهان یکپارچه، تضعیف و خنثی‌سازی نیروهای بی ثبات ساز جهانی است.

وی اظهار کرد: همچنین از جمله این اهداف کمک به الحاق ۵ قدرت اصلی جهان از جمله چین، روسیه و هند به جریان اصلی نظام در حال پیدایش بین المللی و تلاش و اقدام برای کمک به جامعه بین المللی در رام کردن نیروهای واگرایی است که عنصر تغییر، عامل به وجود آمدن آن ها بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی خاطرنشان کرد: آن ها پیش بینی کرده بودند اگر ظرف مدت ۲۵ سال این اهداف را پیاده نکنند فروپاشی امریکا آغاز می شود؛ ۱۸ سال گذشته و وارد نوزدهمین سال شده ایم.

وی گفت: در این مدت جهان، با سه رئیس جمهور در آمریکا مواجه بوده است؛ بوش حضور نظامی مستقیم در منظقه غرب آسیا را داشت و اهدافی چون دولت سازی و نهادسازی و ایجاد پایگاه را دنبال می کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: بوش می خواست در عراق و افغانستان دولت وابسته ایجاد کند و با اشتغال کشورهای اطراف ایران همچون افغانستان و عراق به اهدافش برسد.

وی اظهار کرد: امروز ما در مواجهه با امریکای در حال افول و سقوط قرار داریم از این رو مردم باید زمان شناس باشند و این موقعیت را به خوبی بشناسند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی متذکر شد: بوش در این پرونده موفقیتی نداشت و به گفته ترامپ با ۷ تریلیون دلار پرونده بوش بدون نتیجه به پایان رسید، اما خسارات زیادی بر جای گذاشت.

وی تصریح کرد: دوره اوباما، طلایی ترین دوره ریاست جمهوری در امریکا بود، چون دولت اعتدال در ایران سر کار آمده بود و دولت بر این باور بود که باید با غرب در زندگی مسالمت آمیز قرار بگیریم و به مذاکره بپردازیم و این برای اوباما برگ برنده ای به شمار می رفت.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: اگر مردم بدانند در مغز آلوده امریکایی ها چه می گذرد میزان مقاومت شان افزایش پیدا می کند.   اوبا می خواست در ایران قدرت هسته ای نباشد، استراتژی و دکترین اوباما این بود ایران قدرت منطقه نباشد،البته او در زمینه هسته ای موفق بود همچنین یکی دیگر از راهبردهای او نفوذ بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی تصریح کرد: نفوذ فکری امریکا خطری بزرگ است، آن چه شوروی را از پای در آورد نفوذ عناصر غرب گرا در اذهان دولتمردان بود که به این نتیجه رسیده بودند که نیازی با جنگ با امریکا ندارند از این رو معاهداتی را امضا کردند که منجر به کاهش تعداد کلاهک های اتمی شد.

وی بیان کرد: مشکل با ما نیز تعداد سانتریفوژها نبود که چه تعداد در فردو و یا نطنز باشد، بلکه گرفتن قدرت از ایران بود، اوباما قصد داشت بعد از ماجرای هسته ای به سراغ دفاعی برود که پروسه برجام به درازا کشید و فرصت نکرد در زمینه موشکی و دفاعی نیز وارد شود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: وقتی ترامپ سر کار آمد، دکترین او تغییر کرد، اصول حاکم بر دکترین او می گوید عناصر قدرت ایران را باید از دستش بگیریم تا مادامی که عناصر قدرت را دارد نمی توانیم کاری انجام دهیم.

وی تاکید کرد: انسجام ملی، قدرت منطقه ای، دفاعی و انرژی، ۴ رکن اقتدار ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی اظهار کرد: در افغانستان و پاکستان و ترکیه و عراق و لبنان چنین انسجامی وجود ندارد، ترامپ می گوید انسجام ملی را از ایران بگیریم بعد از آن قدرت منطقه ای و دفاعی و انرژی را از ایران بازستانیم.

وی بیان کرد: ما در کشورهایی مانند عراق، سوریه، لنبان، یمن و سرزمین هایی که مسلمان هستند ارتباط معنوی داریم،  در برجام به دنبال گرفتن قدرت منطقه ای ایران بودند زیرا می دانستند که ما چه اهدافی را در منطقه داریم.  ما در سوریه ۵ هدف یعنی حفظ استقلال سوریه، حفظ مقاومت، حفظ بشار اسد و دفاع از حریم اهل بیت(ع) و دفع شر شرورترین جریان تاریخ یعنی داعش را داشتیم، اگر بغداد و سوریه سقوط می کرد و داعش بر سر کار می آمد چه بلایی بر سر ما می آمد؟

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی خاطرنشان کرد: امریکا به دنبال تحریم شدید است تا دست از آرمان های خود برداریم اما باید بدانند این آرزو را به گور می برند،  امریکا بدون تکیه بر داخل نمی تواند کاری انجام دهد از این رو به دنبال این است که در داخل ردپایی پیدا کند و ما از این نقطه به فتنه می رسیم.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد: ما امروز با یک مهاجم خارجی و یک معاند داخلی مواجه ایم که معارض داخلی، منشا فتنه است و معاند خارجی جنگ نرم و سخت را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: جنگ نرم همان براندازی با شیوه نفوذ است همچنین ما با فتنه سخت و نرم نیز مواجه ایم، فتنه سخت همان اردوکشی و حمله به مراکز اقتصادی و حمله با سلاح است اما فتنه نرم با فکر و احساس و اندیشه سر و کار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی عنوان کرد: قبل از انتخابات ۸۸ صحبت از کمیته صیانت از آراء مطرح بود، فتنه درون جامعه شکل می گیرد و در خارج بده بستان دارد، فتنه ۸۸ نقطه طلایی اتصال معاند خارجی و داخلی بود.

وی خاطرنشان کرد: زمینه های خارجی برای فتنه تحریم شدید و عملیات روانی است، اینکه همه دستاوردها و مقدسات را زیر سوال ببرند و شبانه روز به تحریک گسل های داخلی برای اعتراض بپردازند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: مردم از مشکلات اعتراض دارند ولی ممکن است بخشی از اعتراضات مورد سوء استفاده قرار بگیرد تا هدف دشمن را محقق سازند؛ در مورد فتنه نرم دولت باید جدی تر وارد شود و به وضعیت معیشت و نیازهای مردم توجه کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی عنوان کرد:دشمن هراسی نیز یکی دیگر از فتنه های نرم است که می گویند اگر مذاکره نکنیم جنگ به راه می افتد، امریکا شرایط اقتصادی و سیاسی را برای جنگ ندارد و اصلا امریکا جراتی برای حمله به ایران را ندارد./ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.