دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ 9 محرم 1446 Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قم
29 فروردین 1398 - 11:26
شناسه : 2360
8

سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان قم از محدویت های ترافیکی همزمان با ایام جشن بزرگ نیمه شعبان در قم خبر داد.

سرهنگ حسن قیصری، عنوان کرد: با توجه به وضعیت مرکز شهر و خیابان های اطراف حرم مطهر، ازساعت ۱۴:۰۰ روز شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ محدویت تردد خودروهای شخصی و موتورسیکلت، اعمال می‌شود.

وی افزود: از تقاطع عمار یاسر-آذر به سمت چهار راه بازار و بالعکس، از سه راه سجادیه به طرف خیابان انقلاب، تردد وسایل نقلیه عمومی از انتهای بلوار بهار به سمت خیابان ارم، طول بلوار پیامبر اعظم، ابتدای ورودی پارکینگ ناظم زاده از سمت کوه خضرنبی، میدان بقیه الله ابتدای بلوار ظهور به سمت مسجد مقدس جمکران از محدویت‌های ترافیکی این ایام است.

سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: وسایل نقلیه ای که از سمت حرم مطهر- پیامبر اعظم به محدوده مسجد مقدس جمکران وارد می شوند ابتدا به پارکینگ آل یاسین(شماره ۷) هدایت و پس از تکمیل ظرفیت پارکینگ ۷ از تقاطع انسجام محدودیت اعمال و خودروها به پارکینگ انسجام (پارکینگ شماره ۱۵) هدایت خواهند شد.

وی ادامه داد: در صورتی که ظرفیت این پارکینگ نیز تکمیل شود از طریق بلوار حضرت خدیجه (س) خودروها به میدان مرجعیت و بلوار آیت الله بروجردی هدایت و در پارکینگ های ناظم زاده( شماره ۱۱) و پارکسوار خضرنبی (شماره ۸) نهایتاً به پارکینگ ظهور هدایت خواهند شد.

سرهنگ قیصری گفت: از میدان بقیه الله و ورودی بلوار انتظار ابتدا هیچ گونه اعمال محدودیتی تا تکمیل پارکینگ های شماره ۱ و ۲ اعمال نخواهد شد و در صورت تکمیل این دو پارکینگ از بلوار انتظار مقابل یاوران مهدی(عج)، محدودیت اعمال  و خودروها به پارکینگ دارالفقاهه (شماره ۱۲) هدایت می شوند و به محض تکمیل پارکینگ محدودیت از ابتدای بلوار انتظار ازسمت میدان بقیه الله اعمال و خودرو ها به پارکینگ های شماره ۳ (انتظار)، ۹ (طیبی)، ۴ و ۱۰ (پارکینگ نیایش) و نهایتاً پارکینگ شماره ۱۳ (پارکینگ آفتاب) هدایت می شوند.

وی ادامه داد: پارکینگ یاوران مهدی(عج) نیز از ابتدا اختصاص به توقف اتوبوس های برون شهری داشته و در صورت نیاز در پایان شب نیمه شعبان نیز مورد وسایل نقلیه شخصی قرار خواهد گرفت.

سرپرست پلیس راهور استان قم افزود: از سمت اتوبان کاشان به طرف ایستگاه راه آهن محمدیه- بلوار خلیج فارس، جاده جدیدی احداث که پس از ورود خودروها به بلوار خلیج فارس از طریق دوربرگردان، به سمت پارکینگ های طیبی و  پارکینگ شماره ۴  و پارکینگ نیایش( شماره ۱۰) هدایت خواهند شد.

وی تصریح کرد: از باند غرب به شرق بزرگراه پیامبر اعظم (سمت حرم مطهر به مسجد مقدس جمکران) به صورت رفت و برگشت جداسازی و صرفاً جهت وسایل نقلیه عمومی و امدادی پیش بینی و اجرا خواهد شد.

سرهنگ قیصری عنوان کرد: خط سیر جنوبی بلوار پیامبر اعظم در مسیر غرب به شرق شامل مسیر دسترسی و تندرو جهت استقرار موکب ها و تردد زائرین و مجاورینی که قصد پیاده روی به سمت مسجد مقدس جمکران را دارند اختصاص داده شده و خط سیر شمالی دوطرفه شده و با استفاده از موانع فیزیکی موقت مسیر خودروها تفکیک می شود.

سرپرست پلیس راهور استان قم گفت: در صورت نیاز ترافیکی و عدم تداخل با تردد عابرین پیاده محدودیت خط سیر جنوبی جهت تردد وسایل نقلیه عمومی برداشته می شود.

 

 

 

 

منبع: ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.