چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
هدایتی: ۲ میلیارد به تاج پول دادم / او حقوق کی‌روش و هزینه لباس های تیم ملی را از من گرفت
27 اسفند 1397 - 12:10
شناسه : 1630
5

هدایتی گفت: آقای تاج از بنده ۲ میلیارد دلار پول گرفته است که آن را هم تایید کرد چند بار به آقای تاج گفتم که مجوز بگیر که از من پول میگیری اما او گفت: بنده اسم سه نفر را برای دریافت پول معرفی کرده‌ام که آنها گفته اند فقط از حسین هدایتی پول بگیر. وی ادامه داد: آقای تاج حقوق کی روش و پول لباس تیم ملی و ۵ هزار دلار پاداش اعضای تیم ملی را از من گرفت.

پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده حسین هدایتی و هم‌دستانش به صورت علنی در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی در حال برگزاری است.

پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی از دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.

قاضی مسعودی مقام در ابتدای پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و سایر متهمان پرونده گفت: در جلسه قبل آقای حسین هدایتی دولابی بخشی از دفاعیات خود را در قالب آخرین دفاعیان بیان کرد.

وی خطاب به متهم گفت: آیا دفاعیات دیگری دارید؟ که هدایتی پاسخ داد: بله

قاضی مسعودی خطاب به متهم یادآور شد: شما و آقای موسوی نژاد خطاب به هم مطالب را مطرح نکنید و سعی کنید به اختصار توضیحات خود را بیان کنید.

متهم خطاب به قاضی گفت: دفاعیات بنده تایپ شده آماده است. مسعودی در واکنش به این سخنان متهم گفت: باید شفاهی در دادگاه بیان کنید. هدایتی در ابتدای دفاعیات خود خطاب به دادگاه گفت: نیامدن آقای یقینی و اتهامات سایر متهمان به نوعی منعکس شده است که همه مسئولیت‌ها بر گردن من نهاده شده است. اینکه چرا ایشان در دادگاه حاضر نمی‌شود کم لطفی است.

وی در ادامه دفاعیات خود گفت: من در تمام دوران عمر خود ارز ۴۲۰۰ دریافت نکرده‌ام. با توجه به سابقه فعالیت خود یار و یاور جمهوری اسلامی بودم و در هشت سال دفاع مقدس حضور مؤثر داشتم. اگر مشهور نبودم نمی‌توانستم از بانک سرمایه یا هر بانک دیگر وام بگیرم؟ اینکه قبل از دیگران به اتهامات من رسیدگی شده است شاید از توفیقات من باشد. من ملکی را خریداری کردم و تمام لوایح و مستندات خود را مکتوب تقدیم دفتر شما کردیم.

هدایتی با اشاره به روند رسیدگی پرونده‌اش در دادگاه کیفری ۲، گفت: زمانی که من بازداشت شدم به قرار اعتراض کردم مبنی بر اینکه اگر وام گیرنده اقساطش را با تأخیر پرداخت کرده باشد جنبه کیفری دارد؟ مبلغ بالا و پایین و اظهار نظر کارشناس جرم است؟

هدایتی خطاب به قاضی گفت: این پرونده قبل از استجازه از مقام معظم رهبری تشکیل شده و مشمول این استجازه نمی‌شود بنده تلفنی از کمیسیون حقوقی مجلس استعلام گرفتم و آنها گفتند این پرونده مشمول استجازه رهبر نمی‌شود.
قاضی مسعودی مقام خطاب به هدایتی گفت: آقایان که این مطلب را عنوان می‌کنند آیا آئین نامه استجازه را خوانده اند؟ طبق آئین نامه هر مرجع قضائی که هنوز حکم پرونده را صادر نکرده است شامل این استجازه می‌شوند آیا آقایان حاضر هستند مکتوب هم نظر دهند؟

هدایتی گفت: بنده کارآفرین فعال از سال ۵۷ هستم و موجب اشتغال هزاران نفر شده ام در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتم و در بخش ورزش و کمک به پرسپولیس محبوبم از سال ۸۲ تا ۹۴ در بخش ورزش حضور داشتم. هدایتی با بیان اینکه موسوی نژاد شخصاً باید پاسخگو باشد گفت: با کارشناسی گروه‌های قبل وام گرفته شده و چرا فقط برای آقای فیروزآبادی که فوت کرده کیفرخواست صادر شود. بنده در گرفتن کارشناسی‌ها نقشی نداشتم اگرجعلی است باید کارشناسان پاسخگو باشند.

وی افزود: بانک سرمایه با هدف طرح دعوی کیفری، عملیات مجرمانه را گفته است. چندین بار گفته شده که تبانی صورت گرفته، این تبانی یعنی چه؟ ما نشستیم و شیرینی خورده و رشوه دادیم؟.

متهم گفت: در جلسه قبل گفته شد که اقای موسوی نژاد در یک روز برای پسر ۸ ساله اش تعداد زیادی حساب باز کرده است که این موضوع در صدا و سیما به گونه مطرح شد که این کار توسط بنده انجام شده است.
هدایتی گفت: همچنین در صدا و سیما به گونه‌ای مطرح شده است که بنده از حضور یقینی به دادگاه جلوگیری کرده ام.

وی، گفت: ریاست محترم شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی بنده حسین هدایتی دولابی، تولید کننده هستم و به نظر بنده اخلالگر در نظام اقتصادی کسی است که منابع ارزی کشور را به تاراج برده است. سکه، طلا و ارز گرفته و منابع کشور را از بین برده است. بنده نه ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتم و نه واردات داشتم. در ۴۰ سال فعالیت اقتصادی در حوزه کشاورزی، تولید، به ویژه پرورش میگو یار نظام بودم و در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضر داشتم. نماینده دادستان در جلسات گذشته گفته بود که بنده برای کسب شهرت دست به این اقدامات زده ام که باید پاسخ بدهد این شهرت به چه درد من می‌خورد؟ مگر اگر شهرت نداشتم نمی‌توانستم وام بگیرم؟ چه بسا افراد زیادی هستند که شهرت ندارند اما از بانک سرمایه وام گرفتند.

وی افزود: بنده تنها یک ملک خریدم و وام گرفتم. در تاریخ ۹۵.۱۰.۱۵ بانک سرمایه درحالی‌که هنوز سر رسید وامم نرسیده بود اقدام به تشکیل پرونده کرد. بنده استعلام کردم.

هدایتی ادامه داد: توسعه بنگاه‌های اقتصادی اعم از تأسیس شرکت استیل اذین از اقدامات دیگر من بوده است. من اولین تولید کننده تزئینات ساختمانی هستم. راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی استیل آذین، احداث کارخانه قیر در غرب کشور از اقدامات دیگر بنده است.

وی، افزود: ۲۰ سال است بزرگترین پرورش دهنده میگو هستم و به همین دلیل شرکت پست عکس بنده را به عنوان بزرگترین تولید کننده میگو تمبر کرده است. بنده اقدام به خرید ملکی از آقای سید مهدی موسوی نژاد کردم.

هدایتی خطاب به دادگاه گفت: بر اساس قولی که جلسه اول دادم تسویه حساب ریالی را انجام می‌دهم.

قاضی در ادامه دادگاه در خصوص پرونده بانک سرمایه گفت: رأی مدیران صادر شده و تا امشب اعلام می‌شود.

هدایتی در ادامه دفاعیات خود، عنوان کرد: من ۱,۱۴۰ میلیارد تومان وثیقه نزد بانک داشتم اما بانک گفته بود وثیقه من صفر است.

قاضی مسعودی مقام، گفت: شما که مالک نبودید چطور نزد بانک وثیقه گذاشتید؟

هدایتی پاسخ داد: در ادامه دفاعیات خود به این موضوع هم می‌رسم. ما بارها می رفتیم که با بانک توافق کنیم و ملک را فروخته و پولش را به بانک واریز کنیم. ۱۰۰ میلیارد واریز کردیم ولی نه در زمان خودش، باقی را هم وثیقه ملکی گذاشتیم.

هدایتی، ادامه داد: این شرکت ها و صورت های حسابرسی شده مالیات هم داده اند و سرمایه ثبتی هم داشتند. آقای وافی کارمند من و مدیرعامل شرکت من است و در دسترس و قابل رسیدگی است.

وی افزود: آقای وافی مدیرعامل شرکت من در سال ۹۴ تمام اختیارات خود را به بانک تفویض کرد.

هدایتی در ادامه دفاعیات خود گفت: در حال حاضر از آقای پوری حسینی رئیس وقت سازمان خصوصی‌سازی و آقای مهریزی شکایت کرده ایم زیرا آنها به ما گفته بودند این شرکت ۱۲۰۰ کارگر دارد که نداشت.

وی افزود: بنده در بخش ورزش از سال ۸۲ تا ۹۴ هزینه کردم در کیفرخواست آمده است که بنده ۳۰ میلیارد تومان به ورزش داده‌ام که اشتباه است بلکه ۲۵۰ میلیارد تومان به ۱۴ فدراسیون ورزشی به پاسخ کار خیر و توسعه ورزش کمک کرده‌ام.

هدایتی گفت: وزیر وقت ورزش و رییس کمیته المپیک من را دعوت می‌کردند و کمک می خواستند بنده هم این کار خیر انجام می‌دادم و به آن افتخار می کنم.

هدایتی گفت: ۱۳ هزار زندانی را آزاد کرده ام که اسناد آن هم موجود است حال به من اخلالگر نظام اقتصادی می گویند.

متهم پاسخ داد: من به یک مداح هم پول نداده ام اگر یک ریال داده‌ام مدارک آن را بیاورید مداحان و ذاکران ای که به منزل می آمدند یک ریال هم از من پول نگرفته اند من با آنها از دوران جنگ دوست بودم و آنها نه از من بلکه نه از کس دیگری هم پول دریافت نمی‌کردند.

هدایتی گفت: آقای تاج از بنده ۲ میلیارد دلار پول گرفته است که آن را هم تایید کرد چند بار به آقای تاج گفتم که مجوز بگیر که از من پول میگیری اما او گفت: بنده اسم سه نفر را برای دریافت پول معرفی کرده‌ام که آنها گفته اند فقط از حسین هدایتی پول بگیر.

وی ادامه داد: آقای تاج حقوق کی روش و پول لباس تیم ملی و ۵ هزار دلار پاداش اعضای تیم ملی را از من گرفت.

وی افزود:بنده افتخار می کنم که به کیروش و کار آن پاداش داده ام. زمانی که تیم ملی فوتبال با تیم آمریکا بازی داشت و توانست این تیم را شکست دهد آقای داورزنی با بنده تماس گرفتند و گفتند ۱۵۰ هزار دلار به عنوان پاداش به ما پول بده که بنده گفتم ما با لهستان مراوده بانکی نداریم اما بعد از دوساعت پول را از هلند به هتل هیلتون ورشو انتقال دادند.

وی افزود: بنده در قرض الحسنه جاوید از سال ۶۵ به هزاران نفر با مبلغ وام بدون کسر یک ریال داده ام اما خودم امروز به خاطر دریافت یک وام با وثیقه زندانی هستم.

هدایتی گفت: ۶۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به سه نفر دادند که اسناد آنها را به دادگاه ارائه کرده‌ام و ضابطان قول داده‌اند آن را وصول کند ۱۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان هم به یقینی بابت خرید شرکت ها داده ام و فکر میکردم این شرکت ها درست هستند اما بعدا فهمیدم که اسناد آنها سوری هستند و یقینی باید جواب دهد چرا شرکت‌های صوری و قلابی به ما معرفی کرده است که امروز گرفتار شویم خودمان می توانستیم شرکت ثبت کنیم و گرفتار این مشکلات نشویم.

هدایتی گفت: ۱۸ میلیارد تومان هم از بابت ۱۰ درصد سپرده بانکی پرداخت کرده ام. ۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه از بانک گردشگری گرفتیم که آن را به شرکت نورد اهواز بودیم و۴ و ۵ سال از این موضوع می گذرد و هنوز شرکت نورد اهواز با ما تسویه نکرده است هدایتی گفت: قرار بود شرکت نورد اهواز برای ما ۳۴ تا اسلب بسازد که این کار را نکرده است و بنده برای این که به بانک گردشگری بدهکار نباشد ۴۳ میلیارد پرداخت کردم امروز قیمت ۳۴ اسلب ۱۷۷ میلیارد تومان است.

متهم ادامه داد: ۴۷ میلیارد تومان هم از بانک صندوق ذخیره فرهنگیان در زمان تصدی آقای ضیایی وام گرفتیم که با این پول از عراق نفت خریداری کردیم و به پتروشیمی‌ها دادیم هدایتی گفت: چون آقای قندالی و ضیائی با هم دعوا داشتند این حساب را هم تسویه کردیم ‌

وی گفت: آقای میم. الف و م. ه از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفته اند و تسویه نکرده اند آقای ورزشکاری هم که دوست بنده است و بارها به خاطر قهرمانی از من تشکر کرده از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفته و هنوز تسویه نکرده در ادامه نماینده دادستان گفت این فرد وام خود را تسویه کرده است هدایتی گفت بنده برای خرید یک شرکت از سازمان خصوصی‌سازی در مناقصه شرکت کردم و بابت آن ۳۰۰ میلیارد تومان دادن این شرکت ۷۹۵ میلیارد تومان بدهی انباشته داشت که بعد از چهار سال بدهی آن را به چهارصد میلیارد رساندیم.

وی ادامه داد: من مثل برادر رییس جمهور ترسی از اسم بردن از افراد ندارم. چرا دادگاه برادر رییس جمهور به کیفری دو می رود و غیر علنی است اما برای من علنی برگزار می شود؟/ مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.