سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ 17 محرم 1446 Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
تخصیص ۹۷ درصدی اعتبارات هزینه ای استان قم / پروژه های بیش از ۸۰ درصد پیشرفت در اولویت
25 اسفند 1397 - 19:46
شناسه : 1569
7
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم مطرح کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم گفت: ۹۷ درصد اعتبارات هزینه ای سال ۹۷ استان تخصیص یافت و میزان عدم تخصیص این اعتبارات در سال جاری ۴.۵ میلیارد تومان بود. / پروژه‌هایی در استان در اولویت تخصیص هستند که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و به دنبال شروع پروژه عمرانی جدید در قم نیستیم.

محمود نوربخش ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به اعتبارات هزینه ای استان قم اظهار کرد: در سال جاری مبلغ  ۱۵۴ میلیارد تومان به عنوان اعتبارت هزینه ای استان ابلاغ شد که ۹۰ میلیارد تومان برای حقوق و مزایا و ۶۳ میلیارد تومان برای اعتبارات استانی بود. ۹۷ درصد اعتبارات هزینه ای سال ۹۷ استان تخصیص یافت و عدم تخصیص این اعتبارات در سال جاری ۴.۵ میلیارد تومان بود.

وی ادامه داد: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه استان قم برای سال ۹۷ حدود ۲۴۹ میلیارد تومان بود که ۲۴۲ میلیارد تومان از این اعتبارات توزیع شد و مانده اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای مصوب سال جاری برای استان بیش از ۶ میلیارد تومان بود. درصد تخصیص و اسناد خزانه این اعتبارات در سال ۹۷ تاکنون ۲۸ درصد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: پروژه‌هایی در استان در اولویت تخصیص هستند که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و به دنبال شروع پروژه عمرانی جدید در قم نیستیم.

نوربخش با اشاره به سفر مدیران ملی به استان قم اظهار کرد: باید گزارش‌های ارائه شده توسط روسا و دبیران کارگروه‌های استانی در جلسات با حضور مدیران ملی چارچوب یکسانی داشته باشد تا این سفرها برای استان قم منجر به نتیجه شود.

وی ادامه داد: باید گزارش‌ها در جلسات با مدیران ملی در استان قم، خیلی خلاصه از وضعیت موجود، اهم مشکلات و موانع اولویت‌ها و راه‌های حل پیشنهادی براساس اسناد بالادستی و واقعیت‌ها و با توجه به امکانات ملی یا استانی باشد، درخواست‌ها در جلسات به صورت کاملا مشخص و مبتنی بر اسناد و مطالعات بالادستی و نظرات کارشناسی متقن صورت بگیرد./ فارس

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.