شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ 9 ذو الحجة 1445 Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
شهر قم تا ۲۵ اسفند ماه آماده استقبال از بهار می شود
22 اسفند 1397 - 10:15
شناسه : 1488
4
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری:

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: رنگ آمیزی و سالم سازی شهر و پاکسازی ورودی‌های شهر قم از ابتدای بهمن ماه در دستور کار شهرداری‌های مناطق صورت گرفت تا ۲۵ اسفندماه بتوانیم که شهر قم را آماده استقبال از بهار کنیم.

سید محسن میرهادی با اشاره به اقدامات شهرداری قم برای ایام نوروز اظهار کرد: شهرداری به دنبال این است که شهر قم را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده کند و در این راستا کمیته‌های ۱۰ گانه در شهرداری قم تشکیل شده است و هر کدام از این کمیته‌ها وظایف خاصی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح استقبال از بهار در مناطق هشت گانه شهرداری قم برنامه ریزی کردیم و در قالب این طرح رنگ آمیزی و سالم سازی شهر و پاکسازی ورودی‌های شهر قم از ابتدای بهمن ماه در دستور کار شهرداری‌های مناطق صورت گرفت تا ۲۵ اسفندماه بتوانیم که شهر قم را آماده استقبال از بهار کنیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم افزود: بحث اطلاع رسانی به زائرین را در هشت ستاد و پنج پایگاه شهرداری در ایام نوروز دنبال می‌کنیم، همچنین تلاش خواهیم کرد تا در ورودی‌های شهر قم اطلاع رسانی کاملی را به شهروندان و زائرین داشته باشیم و آن‌ها بتوانند بهترین مسیر را انتخاب و کمترین مشکل را در هسته مرکزی شهر قم پیدا کنند.

میرهادی با اشاره به اسکان زائرین شهر قم اظهار کرد: ۱۷ بوستان بزرگ شهری را برای اسکان زائرین آماده کردیم که چهار بوستان به عنوان استراحت گاه مثل بوستان‌های فدک، مهدی، هاشمی و غدیر قابلیت اسکان زائرین را در شرایط مساعد هوایی دارند و این چهار بوستان به صورت ویژه برای نصب چادر توسط مسافرین آماده شده است.

وی ادامه داد: در شرایطی که هوای شهر قم مساعد نباشد، زائرین را به سمت ستادهای اسکان راهنمایی خواهیم کرد تا مشکلی برای آن‌ها به لحاظ اسکان به وجود نیاید.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم افزود: نیروهای آتش نشانی برای مسائل ایمنی به صورت ویژه در استراحتگاه‌ها در ایام نوروز در شهر قم حضور پیدا می‌کنند، همچنین برای حضور مستمر این نیروها در آن ایام در ورودی‌های شهر و هسته مرکزی شهر قم برنامه ریزی شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.