سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ 17 محرم 1446 Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
اقدامات فرهنگی موجب کاهش آسیب های اجتماعی در روستاهای قم شد
21 اسفند 1397 - 8:50
شناسه : 1459
6

عطاالدین قاسمی امروز سه شنبه گفت: رویکرد اصلی استان ترویج نشاط و امید در میان روستائیان به منظور مقابله با آسیب های اجتماعی است و در این میان از همه ظرفیت ها همچون برگزاری جشنهای بومی و محلی استقبال می شود.

وی به حضور پر رنگ مسئولان ارشد استان در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: مدیران استان تعامل گسترده ای با روستائیان دارند و برای کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق آماده هر گونه همکاری با مردم بومی هستند و قم از این نظر در سطح کشور جایگاه مناسبی دارد.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات مناسبی برای برگزاری طرح های مقابله با آسیب های اجتماعی درمناطق روستایی قم، تخصیص یافته است،افزود: یکی دیگر از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مهم و مورد توجه درمناطق روستایی قم، برگزاری کارگاه های مهارت افزایی خانواده ها برای مقابله با آسیب های اجتماعی است که با نظارت بخشداری ها انجام می شود.
قاسمی بیان کرد: مساجد، حسینیه ها، مدارس و سایر اماکن فعال در روستاهای استان، زیرساخت های مناسبی برای انجام فعالیت های فرهنگی در این مناطق دارند که باید زیر نظر روحانیان برجسته برای آگاه ساختن مردم از آسیب های اجتماعی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.
قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش کهک، جعفریه، سلفچگان، خلجستان و مرکزی است؛ جمعیت ساکن در مناطق روستایی قم، کمتر از پنج درصد جمعیت کل استان است.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.