چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 16 شوال 1445 Wednesday, 24 April , 2024 ساعت ×
دانشجویان فعال جهاددانشگاهی قم تقدیر شدند
19 آذر 1398 - 11:59
شناسه : 10334
5

به مناسبت روز دانشجو، دانشجویان فعال سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی قم تقدیر شدند.

محمد حیدری رییس جهاد دانشگاهی واحد استان قم با تقدیر از دانشجویان فعال سازمان دانشجویان، عنوان کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی است که با تلاش دانشجویان و دانشگاهیان در ابتدای انقلاب تشکیل شد و وظیفه حفظ شاکله علمی کشور و توسعه آن را برعهده داشت.

وی افزود: جهاددانشگاهی با اینکه همواره و همیشه حامی و یاری‌رسان دولت‌ها بوده، اما هیچگاه به دولت وابسته نیست و استقلال خود را حفظ کرده است، همین موضوع یک مزیت برای جهاددانشگاهی محسوب می‌شود و دانشجویان برای حضور در نهادی که جهادی به رفع مشکلات می‌پردازد، رغبت پیدا می‌کنند.

رییس جهاددانشگاهی واحداستان قم تصریح کرد: وظیفه جهاددانشگاهی در دانشگاه‌ها، توانمندی دانشجویان و اعتلای فرهنگ و بینش ایشان است و در همین خصوص، فعالیت‌های فرهنگی در اولویت کار جهاددانشگاهی قرار دارد.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی با ارائه خدمات در بخش‌های آموزشی و پژوهشی کسب درآمد می‌کند و از این درآمد برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها استفاده می‌شود؛ جهاددانشگاهی منابع دولتی ندارد و دانشجویان با تلاش و همت خود به انجام فعالیت در این نهاد می‌پردازند.

حیدری اظهار کرد: شیرینی کار و فعالیت در جهاد دانشگاهی، همان کار جهادی است و باید با امکانات محدود به دنبال انجام کارهای بزرگ و رفع مشکلات کشور باشیم و به عبارت دیگر ما در جهاد دانشگاهی، با سوزن چاه می‌کنیم.

در ادامه این مراسم، علی حسینی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم به معرفی کلی جهاددانشگاهی و رسالت‌های آن پرداخت و افزود: جهاددانشگاهی و فعالیت‌های آن بسیار متفاوت از کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی است و رسالت این نهاد انقلابی، تربیت دانشجویان انقلابی و توانمند است.

حسینی بیان کرد: جهاد دانشگاهی اکنون با حضور در ۶ دانشگاه برجسته استان قم، فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به انجام می‌رساند و اکنون حدود ۳هزار نفر از دانشجویان استان قم، عضو جهاد دانشگاهی هستند.

وی با تقدیر از زحمات دانشجویان فعال در جهاددانشگاهی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در حد بضاعت خود سعی کرده میدان را در اختیار جوانان قرار دهد و با انجام برنامه‌های متعدد، به توانمندی ایشان کمک کند.

در این مراسم فعالین دانشجویی جهاددانشگاهی در شعب دانشگاهی به معرفی و شرح فعالیت خود پرداختند و همچنین پیشنهادات و راهکارهای خود را برای توسعه فعالیت‌ها ارائه کردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.