یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
استفاده از فاضلاب به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه‌ریزی!
07 آذر 1398 - 23:18
شناسه : 10008
5
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم مطرح کرد؛

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: استفاده از فاضلاب به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه‌ریزی، مسأله بسیار مهم و اساسی است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر قم گفت: مسأله جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر قم از مسائل بسیار جدی است که باید به صورت مستمر مورد نظارت و پایش قرار بگیرد.

به گزارش بازتاب خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، وی استفاده صحیح از فاضلاب را به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه ریزی بسیار مهم دانست و گفت: امروز کشورمان با خشکسالی و کمبود شدید منابع آبی مواجه است و قطعا باید برای استفاده از آب خاکستری اقدامات و برنامه ریزی مشخصی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آبیاری مزارع پایین دست تصفیه‌خانه فاضلاب از پساب تصفیه‌خانه و متأسفانه گاهی با فاضلاب خام به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، خاطرنشان کرد: پساب تصفیه خانه فاضلاب قم باید برای آبیاری فضای سبز و کشت‌های غیرمثمر استفاده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت تکمیل شبکه فاضلاب شهر قم و استفاده از تمام ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها تأکید کرد و گفت: امیدواریم مسؤولان امر در راستای تأمین سلامت عمومی جامعه، نسبت به جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی استان در بخش های مختلف اهتمام ویژه ای داشته باشند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.