افزونه جلالی را نصب کنید. 23 ذو الحجة 1442 Sunday, 1 August , 2021 ساعت ×
رای مردم تهران به عزت و اقتدار ملی
۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
شناسه : 97496
0

تهران- «بازتاب خبر»- همزمان با انتخابات ۱۴۰۰ تهرانی‌ها با هر اعتقادی و طرفدار هر حزبی از هر کوی و برزن به پای صندوق های رای آمده‌اند تا بار دیگر وحدت، عزت و اقتدار ملی را به نمایش بگذارند.

تهرانی در دمای ۳۸ درجه امروز همزمان با آغاز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم به پای صندوق های رای آمدند تا در این انتخاب سهیم باشند.

انتخابات تحقق جلوه ایی از مردم سالاری است که امروز به مرحله ظهور و بروز درآمده است و پیر و جوان همه آمده اند تا سناریوی دستگاه‌های تبلیغاتی بیگانه در مورد انتخابات کشورمان را نقش بر آب کنند و با حضورشان مهر محکمی بر عزت و اقتدار ملی سرزمینشان بزنند و بار دیگر با اعتماد به نامزدها در این حماسه ملی شرکت کنند.

این دوره از انتخابات به خاطر مهمان ناخوانده کرونا، تعداد شعب اخذ رای افزایش پیدا کرده است بر اساس اعلام استانداری تهران، ۶ هزار و ۸۴۶ شعبه اخذ رای برای استان تهران در نظر گرفته شده که از این تعداد ۴۲۵ شعبه آن سیار است.  

شعب سیار برای حضور در بیمارستان ها، منازل افرادی که در قرنطینه کرونا هستند و همچنین برای کمک به شعب سیاری که با جمعیت رای دهندگان روبه رو باشد، در نظر گرفته شده است.

رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از شیوع کرونا در شعب اخذ رای مورد توجه قرار گرفته است و در کنار تمام این موارد سامانه “انتخاب ایران” با در نظر گرفتن مسافت شعبه تا کاربر و همچنین تراکم افراد آن شعبه، علاوه بر نمایش شعب بر روی نقشه، شعب مناسب برای مراجعه را به هر کاربر را پیشنهاد می‌کند.  

امروز تهرانی ها آمده اند تا در کنار انتخاب رئیس جمهور آینده، نمایندگان خود در شورای اسلامی شهر و روستا را انتخاب کنند انتخابی که نه تنها در آینده شهر و روستا بلکه در سرنوشت کشورشان نیز تاثیر گذار است. در این دوره از انتخابات برای ۴۷ شهر استان تهران، ۴ هزار و ۸۱۰ نامزد شوراهای شهر وجود دارد و برای ۵۰۲ روستای استان تهران، سه هزار و ۴۴۹ نامزد شوراهای روستا است؛ همچنین تعداد کاندیداهای میاندوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۱۵ نفر است که برای یک کرسی رقابت می کنند و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز در استان تهران برای سه کرسی ۱۶ نامزد رقابت می کنند.

 بیگانگان در این ثانیه های حضور انتخاباتی مردم نیز با تمام ظرفیت های رسانه ای با هجمه های تبلیغاتی، سعی در کمرنگ جلوه دادن مشارکت مردم وکاهش حضورشان در خلق حماسه انتخابات ۱۴۰۰ هستند.

رای مردم تهران به عزت و اقتدار ملی

دختر جوانی که با در دست داشتن تصویری از شهید سلیمانی رای خود را به صندوق می اندازد به خبرنگار «بازتاب خبر» می گوید: به حرمت خون شهیدان باید از اقتدار و عزت ملی کشورمان در مقابل تبلیغات سو دشمنان بایستیم.

زهرا احمدی که دختری ۲۳ است ادامه می دهد: شهیدان از آرزوهایشان گذشتند تا ما به استقلال و امنیت دست پیدا کنیم از این رو ما نیز باید با انتخاب صحیح خودمان رئیس جمهوری را انتخاب کنیم که مقتدارانه از عزت کشورمان در جهان دفاع کند.

امیر عباسی که حدود ۵۰ سال سن دارد به همراه پسرش با حضور در مسجد ولیعصر واقع در خیابان گلبرگ در این دوره از انتخابات شرکت می کند و به خبرنگار «بازتاب خبر» می گوید: طی چند سال اخیر با مشکلات بسیاری از اقتصادی و معیشتی روبرو بودیم اما برای عزت و اعتلای کشورمان، صحنه را خالی نخواهیم کرد.

وی ادامه می دهد: امروز همه ما مردم سرنوشت کشورمان را تعیین می کنیم و با حضورمان خط بطلان بر فتنه های دشمنانی که سال ها ما را تحریم کردند می زنیم.

عباسی بیان می کند: این دوره با حضور پسرم در این دوره از انتخابات شرکت کردم تا اهمیت انتخابات را به او نشان دهم.

رای مردم تهران به عزت و اقتدار ملی

یکی دیگر از جلوه های این دوره از انتخابات پیرزنی ویلچری بود که همراه با دخترش در انتخاب نامزدهای انتخاباتی در مسجد ابوذر (فلاح) مشارکت می کرد که به خبرنگار «بازتاب خبر» می گوید تا کنون دوره ای از انتخابات نبوده است که در آن شرکت نکنم.

آسیه محمدزاده می گوید: باید در مقابل مشکلات صبور بود و بار دیگر به نمایندگان اعتماد کرد قهر با صندوق های رای مشکلی را حل نمی کند.

امروز صحنه هایی از حضور مردم در انتخابات به نمایش درآمد که اقتدار و عزت میهن مان را نشانه رفته است مردمانی که آمدند با انتخاب افرادی اصلح، دست به یک تحول اساسی و خانه تکانی بزنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.