افزونه جلالی را نصب کنید. 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022 ساعت ×
“معنویت بی سامان”؛ تاملی جامعه‌شناختی بر معنویت‌گرایی جدید
07 مهر 1398 - 10:01
شناسه : 8910
1

کتاب “معنویت بی سامان”، در پی ریشه‌یابی علمی چرایی گرایش به معنویت‌گرایی جدید توسط انتشارات پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(ع) منتشر شد.

از جمله تهاجمات فرهنگی، الگوها و انگاره‌های شبه معنوی جدید در طبقات و گروه‌های اجتماعی است، معنویت‌هایی که به تعبیر مقام معظم رهبری عرفان‌های کاذب و بدلی و به دنبال سیطره تفکرات الحادی و دکان‌داری معنوی هستند.

از آنجایی که به باور برخی از اندیشمندان امروزه، جهان در لبه پرتگاه بحران معنا و معنویت قرار دارد و معنویت حقیقی را مدرنیته تهدید می‌کند؛ لذا برای ریشه‌یابی علمی این مساله کتاب “معنویت بی سامان” تاملی جامعه شناختی بر معنویت گرایی جدید و چرایی گرایش به آن در ایران، توسط “صدیقه رمضانی” در ۴ فصل به رشته تحریر درآمده است.

چهار فصل این کتاب به ترتیب “معنویت گرایی جدید در عالم نظر”، “گفتگو با معنویت‌گرایان جدید ایرانی”، “وضعیت شهر تهران به مثابه مشتی از خروار” و “بررسی انتقادی روایت‌های ایرانی” نام‌گذاری شده و این مسائل را بررسی کرده است.

این کتاب در ۲۴۰ صفحه با قطع وزیری توسط انتشارات پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(ع) منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

علاقمندان می‌توانند جهت خرید اینترنتی با مراجعه به سایت http://pbshop.ir/ و یا تماس با شماره ۳۷۸۳۵۵۵۴-۰۲۵ و یا مراجعه به آدرس قم، میدان نیایش، جنب مصلی قدس، پژوهشکده باقرالعلوم این کتاب را تهیه کنند. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.