افزونه جلالی را نصب کنید. 14 ذو القعدة 1444 Friday, 2 June , 2023 ساعت ×
ضرورت ایجاد گفتمان مشترک در بین دستگاه های دولتی در حوزه اطلاع رسانی
03 مهر 1398 - 10:03
شناسه : 8772
3
استاندار قم مطرح کرد

استاندار قم خروجی اطلاعات در بین ادارات دولتی را از کارکردهای شورای هماهنگی روابط عمومی های استان دانست و بر ضرورت ایجاد گفتمان مشترک در بین دستگاه های دولتی در حوزه اطلاع رسانی تاکید کرد.

به گزارش مریم یقینی خبرنگار بازتاب خبر ، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان قم، ضمن تبریک سالگرد هفته دفاع مقدس، اطلاع رسانی در زمینه ی تصمیمات سازمان ها به جامعه و انعکاس بازخوردهای میدانی این تصمیمات به مدیران را از رسالت های روابط عمومی ها دانست.
استاندار قم با بیان اینکه دستگاه های دولتی گاهی به صورت مجمع الجزایر فعالیت می کنند افزود: همگرایی دستگاه های دولتی در اطلاع رسانی باید مورد توجه جدی این شورا قرار بگیرد.
مقام عالی دولت در استان قم تبادل اطلاعات در بین ادارات دولتی را از کارکردهای این شورا دانست و گفت: شورای هماهنگی روابط عمومی ها باید یک گفتمان مشترک در بین دستگاه های دولتی ایجاد کند.
سرمست در ادامه برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان قم را خواستار شد و تصریح کرد: نظرات اعضای این شورا باید در کمیته های تخصصی تجمیع و خروجی آنها در جلسات اصلی مورد بررسی قرار بگیرد.
استاندار قم تشکیل کمیته ی پژوهشی برای اتخاذ تصمیمات زیرساختی در حوزه ی اطلاع رسانی را خواستار شد و خاطرنشان کرد: روابط عمومی ها بایستی ضمن نوآوری در عرصه اطلاع رسانی، از تولید صرف اخبار گفته های مدیران فراتر بروند.
وی استفاده از ظرفیت اساتید متخصص در حوزه ارتباطات و برگزاری کارگاه های آموزشی برای مدیران را نیز ضروری دانست خاطرنشان کرد: کمیته ای در حوزه ی آموزش برای ارتقاء دانش روابط عمومی به صورت اثربخش فعال شود.
سرمست همچنین تشکیل کمیته اطلاع رسانی بر اساس اخبار و رویدادهای فضای مجازی را خواستار شد و تصریح کرد: روابط عمومی ها باید در مدیریت فضای مجازی پیشرو باشند.
وی با بیان اینکه روابط عمومی های دستگاه های دولتی نباید در حوزه ی خبر منفعلانه عمل کنند گفت: در تنویر افکار عمومی نسبت به مسائل مهم بایستی فعالانه تر عمل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: امروز در یک جهان به هم پیوسته زندگی می کنیم و باید به حوزه ی بین الملل نیز توجه داشته باشیم.
سرمست با بیان اینکه استان قم جایگاه ویژه ای به لحاظ بین المللی دارد افزود: نیاز به کمیته ای تخصصی در امور بین المللی نیز ملموس است و بایستی در این راستا اقدام شود.
استاندار قم فعالسازی کمیته تبلیغات را نیز خواستار شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه دغدغه های فرهنگی در قم از اهمیت ویژه برخوردار است باید در این حوزه اطلاع رسانی لازم را داشته باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.